CPI Group dominovala hotelové kategorii soutěže Best of Realty

Hlavní stránka / Architektura / CPI Group dominovala hotelové kategorii soutěže Best of Realty

15.11.2012

CPI Group dominovala hotelové kategorii soutěže Best of Realty PRAHA - Čtrnáctý ročník prestižní domácí developerské soutěže Best of Realty vyvrcholil 7. listopadu galavečerem v kongresovém sále České národní banky, na němž byly vyhlášeny nejlepší projekty uplynulého roku. Realitní skupina CPI Group získala v kategorii Hotely hned dvě nejvyšší ocenění.

První místo v kategorii Hotely obsadil projekt rekonstrukce Clarion Congress Hotelu České Budějovice „…za výborně a prakticky provedenou rekonstrukci, velmi dobře řešené kongresové prostory a za zachování image hotelu Gomel jako místa setkávání obyvatel Českých Budějovic“. Rekonstrukce osmnáctipatrového objektu byla dokončena po čtrnácti měsících na jaře tohoto roku.
 
Autorem nové podoby čtyřhvězdičkového hotelu je ing. arch. Jaromír Kročák z Ateliéru Kročák Architekt, jehož záměr doprovodil ing. Lukáš Fictum z MS Architekti o návrhy interiérů. Generálním dodavatelem stavby byla společnost PSJ, a.s. Provozovatelem hotelu je společnost CPI Hotels. Projekt získal už v září tohoto roku ocenění Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR v rámci soutěže Stavba roku. Úspěch hotelu po stránce stavební doplňují také ekonomická čísla a vysoká obsazenost, která jsou rovněž součástí hodnocených kritérií.
 
Také druhé nejvyšší ocenění získal projekt CPI Group. Multifunkční komplex CPI City Center Ústí nad Labem, respektive podle pravidel do hotelové kategorie začleněný Clarion Congress Hotel Ústí nad Labem, jenž je součástí komplexu, byl „… oceněn za kapacitně vyvážený a velmi prakticky řešený hotelový provoz propojený s multifunkčním komplexem CPI City Center Ústí nad Labem.“ Kromě čtyřhvězdičkového hotelu s kongresovým centrem zahrnuje komplex také „áčkové“ kanceláře a obchodní jednotky  a dokončen byl již na jaře 2011.
 
„Náš hotelový development čekal na ocenění dlouho,“ uvedl ve své řeči Zdeněk Havelka, generální ředitel CPI Group s odkazem na množství menších i větších projektů úspěšně realizovaných v uplynulých pěti letech. „O to více jsme rádi, že jsme v letošním ročníku získali hned dvě ocenění, a to jak pro rekonstruovaný objekt, tak pro nově postavený,“ dodal Havelka.
 
Přestože je CPI Group primárně dlouhodobým investorem, významnou část jejich aktivit tvoří také development. V hotelové oblasti jsou nyní aktuální rekonstrukce někdejšího hotelu Sigma v Olomouci nebo rekonstrukce a dostavba ostravského hotelu Clarion. V kancelářském segmentu probíhá výstavba CPI City Center Olomouc a projektu COPA Centrum, který zahrnuje také maloobchodní část a byty. Oblast retailového developmentu nejvíce reprezentuje výstavba retailových parků. Celkové investice do developmentu v horizontu dvou až tří let odhaduje CPI Group na pět miliard korun.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Architektura | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Clarion-Congress-Hotel-Ceske-Budejovice.jpg

Clarion-Congress-Hotel-Ceske-Budejovice.jpg

Clarion-Confress-Hotel-Usti-nad-Labem.jpg

Clarion-Confress-Hotel-Usti-nad-Labem.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

http://www.etalon.com.ua/

www.niko-centre.kiev.ua

profvest.com/2017/06/vprofite-club-otzivi-obzor.html
Všechna práva vyhrazena © 2018