Kreativní tvůrci mají šanci zapojit se do projektu ByTy Malešice

Hlavní stránka / Architektura / Kreativní tvůrci mají šanci zapojit se do projektu ByTy Malešice

25.6.2012

Kreativní tvůrci mají šanci zapojit se do projektu ByTy Malešice PRAHA - Společnost SIDI PRAGUE ve spolupráci s ateliérem Casua vypsaly soutěž na designové ztvárnění vstupních hal v projektu ByTy Malešice. „Dáme prostor kreativním nápadům a navíc přispějeme na dobrou věc. Výtěžek z hlasování veřejnosti prostřednictvím sms bude věnován neziskové organizaci Společnosti E, která podporuje lidi trpící epilepsií. Autor vítězného návrhu získá 50 tisíc korun,“ říká Martin Louda, ředitel developerské společnosti SIDI PRAGUE.

Záměrem developerské společnosti SIDI PRAGUE je poukázat na netradičnost a hravost projektu, který se na rozdíl od ostatních současných rezidenčních projektů liší svým jedinečným pojetím zeleně. Projekt šesti obytných budov je kompletně pokrytý zelení, která se nachází nejen na střechách, terasách a v parteru objektů, ale zároveň se vertikálně šplhá po stěnách budov. „Často slýchám stesky, že současné developerské projekty jsou si podobné jako vejce vejci,“ konstatuje Martin Louda a pokračuje: „ByTy Malešice jsou originální vnější architekturou, a proto bychom byli rádi, aby se odlišovaly také pojetím vnitřních prostor.“
 
Inspirace v zahraničí
 
Architekti z ateliéru Casua, kteří s vlastními představami o bydlení tenhle výjimečný projekt vytvořili, se nechali inspirovat zeměmi, kde má spojení architektury a zeleně bohatou tradici. „Možná je na čase zkusit zapojit do architektonického procesu navrhování i veřejnost a poznat názory lidí na vstupní haly bytových domů, kterými budou dennodenně procházet, namísto toho, abychom jim haly do puntíku navrhli tak, jak máme jako architekti ve zvyku. Těším se na výsledek," říká architekt Oleg Haman.
 
O vítězi se rozhodne v září
 
Soutěž byla vyhlášena k 22. červnu a její ukončení je plánované na 20. srpna. O vítězi, jemuž připadne prémie 50 tisíc korun, rozhodne porota v průběhu září. Porotu tvoří zástupci developera Ing. Martin Louda a Andrea Marie-Anna Pajskrová, za studio Casua Ing. Arch. Oleg Haman, za neziskovou organizaci Společnost E Alena Červenková a grafický designer Doc. Mgr. A. Tomáš Machek. O vítězi sms hlasování veřejnosti se bude rozhodovat na webových stránkách www.soutezbytymalesice.cz, na kterých budou všechny návrhy od 23. 8. do 15. 9. k vidění. Hlasující se posláním sms jednak zařadí do slosování o dvě zpáteční letenky do Barcelony, může také ovlivnit, komu připadne cena pro vítěze hlasování veřejnosti v podobě dvou zpátečních letenek do Londýna a zároveň přispěje na dobré účely. 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Architektura   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

читайте здесь velotime.com.ua

www.fashioncarpet.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018