Mezinárodní architektonická kancelář IBA slaví 20. výročí působení v Praze

Hlavní stránka / Architektura / Mezinárodní architektonická kancelář IBA slaví 20. výročí působení v Praze

22.2.2018

Mezinárodní architektonická kancelář IBA slaví 20. výročí působení v Praze Ian Bryan Architects (IBA), jedna z předních mezinárodních architektonických kanceláří v České republice, slaví v letošním roce své 20. výročí. Firmu vedou architekti Ian Bryan a Eduard Trembuľak a své brány otevřela v prosinci 1997. Ian Bryan, britský architekt, který do Prahy poprvé přijel v roce 1994, zaznamenal za dobu svého působení v oblasti nemovitostí mnoho změn - od raketového růstu v raných devadesátých letech přes celosvětovou finanční krizi, která odstartovala v roce 2007, až dodnes, kdy stavební odvětví opět nabírá na síle.

„Když jsme začínali, pochybuji, že někdo z nás dokázal předvídat, jaké zvraty bude v nadcházejících dvaceti letech svět nemovitostí prožívat a jakým výzvám budeme muset čelit. Klienti si postupem času začali uvědomovat, jak důležitou roli hraje kvalitní design a jak se jeho přínos ve výsledku promítá do zisku. Trh s nemovitostmi je nyní mnohem sofistikovanější a jde ruku v ruce s proměnami napříč celou českou společností. Zajímavý byl pro nás také způsob, jakým se měnily typy projektů. Zpočátku se kladl důraz čistě na komerční prostory, poté na hotely a posledních pár let se vše točí okolo bytových a kancelářských interiérů, " říká Ian Bryan.

Práce IBA v období před finanční krizí zahrnovaly významné projekty, mezi které se řadí například rezidenční čtvrť Statenický Mlýn nebo 5 hvězdičkový hotel Kempinski v centru Prahy (nyní The Mark). Tyto dva diametrálně odlišné projekty také velice dobře demonstrují široký záběr ateliéru - od úspěšného oživení upadající předměstské zástavby k složité přestavbě památkově chráněného objektu na hotel.
 
 
V poslední době se ale IBA dostala do popředí i díky spolupráci na projektu DOCK firmy Crestyl, který získal řadu ocenění v oblasti nemovitostí, včetně ocenění za nejlepší rezidenční development v letech 2015, 2016 a 2017. S ohledem na neustálý vývoj firmy ale Ian Bryan ještě podotýká: „Vždy jsme se rádi ujímali různorodých projektů, ale v poslední době jsme se mohli specializovat mnohem více na oblasti, ve kterých jsme obzvlášť silní, a které momentálně zaznamenávají ten největší růst. Klíčovou součástí naší práce zůstávají mimo jiné i hotely, a to zejména díky spolupráci s hotelem Hilton, která trvá již rekordních 18 let. Nezastupitelnou roli v našem portfoliu mají také projekty zaměřené na pracovní prostředí, u kterých můžeme výsledek našeho snažení zhodnotit velice záhy. Právě v oblasti navrhování kancelářských interiérů se benefity promyšleného designu promítají do zvýšené produktivity, pohody zaměstnanců, a v neposlední řadě do schopnosti přilákat a udržet si ty nejtalentovanější pracovníky“.
 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Architektura | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

https://zaraz.org.ua

www.profvest.com

granit-sunrise.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018