Na Pražském hradě začíná festival Architecture Week Praha 2014

Hlavní stránka / Architektura / Na Pražském hradě začíná festival Architecture Week Praha 2014

1.9.2014

Na Pražském hradě začíná festival Architecture Week Praha 2014 PRAHA - Pražský hrad již po osmé ožije festivalem architektury a urbanismu a pod záštitou prezidenta republiky zde ve dnech 15. 9. - 12. 10. 2014 bude probíhat Architecture Week Praha 2014. Hlavním tématem letošního roku je architektonické dědictví a ikony architektury. Program festivalu je velmi bohatý a nejen na Pražském hradě, ale i na dalších místech v Praze, bude probíhat mnoho výstav, besed a dalších doprovodných akcí pro širokou veřejnost.

Mezi největší lákadla pro dospělé i děti patří výjimečná výstava Architektura v prostoru a čase, která je umístěna v prostorách Jiřského kláštera. Na příkladech významných staveb a osobností architektury představí chronologicky všechny nejdůležitější architektonické slohy a styly od předrománské architektury do současnosti. Kurátorem této výstavy je významný český architekt Miroslav Řepa.
 
V Jiřském klášteře bude umístěna i řada dalších výstav, například tradiční přehlídka současné světové architektury Arch World 2014, výstava Světoví architekti o architektuře, Josip Plečnik: Skici, Le Corbusier: Chandigarh, Architektonický projekt roku 2014, Praha srdce Evropy nebo také studentské výstavy Olověný Dušan 2014 a Nápady pro Kulaťák.
 
Organizátoři navázali na úspěch minulého ročníku a opět připravili také speciální výtvarně-architektonický projekt pro děti – Hravý architekt 2014. V letošním roce se jej zúčastní asi 800 dětí z Čech, Slovenska, Polska, Maďarska a Itálie. Projekt je velmi atraktivně připraven tak, aby se děti ze základních škol mohli blíže seznámit s architekturou a uměním v architektuře. Formou besed i vlastní tvorbou jsou vedeny k jejímu vnímání a péči o architektonické dědictví. Dětské práce shrnuje speciální výstava a všichni zúčastnění dostanou jako odměnu celodenní prohlídku Pražského hradu se speciálním programem.
 
Kromě výstav a akcí určených spíše pro laickou veřejnost se bude v rámci festivalu Architecture Week Praha 2014 konat mezinárodní odborná konference na téma Současná architektura v historických souvislostech – Správa historické městské krajiny, která proběhne dne 30. 9. 2014 v Rezidenci primátora hl. města Prahy. Pozvání přijali zástupci světové organizace UNESCO a řada význačných domácích a světových architektů a odborníků na problematiku ochrany památek a architektonického dědictví.
 
Podrobný program a veškeré důležité informace o výstavách a doprovodných akcích festivalu Architecture Week Praha 2014 najdete na webových stránkách . Na některé akce je z důvodu omezené kapacity nutná rezervace (besedy, exkurze, architektonické procházky Prahou apod.).

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Architektura | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Вывоз строймусора киев www.exstraeconom.kiev.ua
https://velotime.com.ua

http://medicaments-24.com
Všechna práva vyhrazena © 2018