Porotce nejvíce zaujal projekt smíchovské náplavky v barvách

Hlavní stránka / Architektura / Porotce nejvíce zaujal projekt smíchovské náplavky v barvách

27.6.2012

Porotce nejvíce zaujal projekt smíchovské náplavky v barvách PRAHA - Náplavka u ulice Hořejší nábřeží a předpolí Jiráskova mostu by se v budoucnosti mohly změnit na barevnou zónu. Nový návrh podoby dal tomuto městskému prostoru mezinárodní studentský workshop „Zelená čtvrť“, který probíhal ve dnech 18. až 22. června. Akci pořádala Městská část Praha 5 a Česká zemědělská univerzita ve spolupráci se společností Husqvarna Česko s.r.o.

Autory vítězné studie s názvem „Náplavka v barvách“ je mezinárodní studentský tým ve složení Hana Strnadová, Maritna Rzepielová a Anna Gawełová. Workshopu „Zelená čtvrť“ se účastnili studenti České zemědělské univerzity, Českého vysokého učení technického, SPU Nitra, studenti z Politechnika Krakowska a La Sapienza - Università di Roma. Tři nejlepší návrhy byly oceněny celkovou částkou 20 tisíc korun, kterou v rámci podpory městské zeleně poskytla společnost Husqvarna Česko s.r.o.
„Oceněný návrh zaujal odbornou porotu originálním a komplexním řešením problematiky celého prostoru, které navíc přesahuje hranice Prahy 5. Řada barevných či klidných zákoutí zde vytváří příjemný protiklad proti současnému vzhledu tohoto území,“ říká Barbora Kočová ze společnosti Husqvarna Česko s.r.o.
 
Nezávislý a kreativní pohled na okolí Jiráskova mostu
 
„Díky studentským pracím získala Praha 5 nezávislý a kreativní pohled na situaci kolem Jiráskova mostu,“ hodnotí výsledky workshopu prof. Ing. Pavel Tlustoš, CSc., děkan Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů České zemědělské univerzity, pod jehož záštitou celý workshop probíhal. „Cílem urbanisticko - krajinářských studií vzniklých v rámci workshopu „Zelená čtvrť“ bylo najít vhodné řešení pro předpolí Jiráskova mostu i přilehlé části nábřeží a vytvořit přátelský, přívětivý prostor při zohlednění všech vazeb a s návazností na okolní infrastrukturu. Studenti také sledovali propojení řešeného území s centrální částí Smíchova kolem kostela sv. Václava, jehož revitalizaci MČ Praha 5 připravuje.
 
Studie se představí veřejnosti
 
Všech sedm studií, které vznikly v průběhu workshopu, se představí v průběhu července na výstavě v Galerii MČ Praha 5 ve Štefánikově ulici. Starosta Prahy 5 MUDr. Radek Klíma při zahájení workshopu uvedl, že se radnice návrhy bude zabývat a je tedy možné, že některý z nich bude v budoucnosti realizovat. Využitím přilehlé části nábřeží, včetně náplavky mezi Palackého a Železničním mostem, se aktuálně zabývají odborníci MČ Praha 5. Nábřeží a náplavky jsou v současnosti v Praze aktuální téma. Zpracované jsou jak studie možného využití nábřeží na celém území města, tak dílčí, na území jednotlivých městských částí. Realizace některých projektů ověřuje jejich nosnost a poskytuje návod k vylepšení způsobů využití nábřeží. V Praze se rovněž usiluje o využití toku Vltavy a to nejen pro vyhlídkové plavby, ale i pro rekreační a osobní dopravu.
 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Architektura | Regiony   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Zelena-ctvrt-vizualizace-druheho-navrhu-1.jpg

Zelena-ctvrt-vizualizace-druheho-navrhu-1.jpg

Zelena-ctvrt-vizualizace-druheho-navrhu-2.jpg

Zelena-ctvrt-vizualizace-druheho-navrhu-2.jpg

Zelena-ctvrt-vizualizace-tretiho-navrhu-1.jpg

Zelena-ctvrt-vizualizace-tretiho-navrhu-1.jpg

Zelena-ctvrt-vizualizace-tretiho-navrhu-2.jpg

Zelena-ctvrt-vizualizace-tretiho-navrhu-2.jpg

Zelena-ctvrt-vizualizace-vitezneho-navrhu-1.jpg

Zelena-ctvrt-vizualizace-vitezneho-navrhu-1.jpg

Zelena-ctvrt-vizualizace-vitezneho-navrhu-2.jpg

Zelena-ctvrt-vizualizace-vitezneho-navrhu-2.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

777624.maxformer.com

https://surrogacycmc.com

ここで読みます
Všechna práva vyhrazena © 2018