Prestižní soutěž „Best fo Realty – Nejlepší z realit“ vstupuje do svého 14. ročníku

Hlavní stránka / Architektura / Prestižní soutěž „Best fo Realty – Nejlepší z realit“ vstupuje do svého 14. ročníku

5.6.2012

Prestižní soutěž „Best fo Realty – Nejlepší z realit“ vstupuje do svého 14. ročníku PRAHA - Soutěž „Best of Realty - Nejlepší z realit“, v tuzemsku považovaná za nejprestižnější ve svém oboru, otevírá již svůj 14. ročník. O nominaci na ocenění tímto titulem se až do pondělí 3. září 2012 mohou ucházet tuzemské stavby dokončené a zkolaudované po 1. lednu 2011. Dějištěm slavnostního galavečera, na němž budou ve středu 7. listopadu 2012 vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům, se stane stejně jako vloni sál České národní banky (bývalá Plodinová burza) na Senovážném náměstí v Praze.

Každoročně se titulem „Best of Realty“ – Nejlepší z realit“ oceňují projekty, které v uplynulém období přispěly k růstu úrovně českého realitního trhu a dokládají schopnosti developerů, architektů, projektantů, stavitelů i realitních agentů. Respektované tituly uděluje odborná porota, složená z předních odborníků českého realitního trhu, letos v celkem šesti základních kategoriích: Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Rekonstruované kanceláře, Obchodní centra, Hotely a nově také Průmyslové a skladové areály.
 
Zvláštní cenu si odnese některý z výjimečných projektů
 
Vedle těchto kategorií získává Zvláštní cenu poroty také projekt, který se za příslušné období výjimečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu. Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) uděluje speciální cenu „Award for Excellence“ osobnosti, která se významně zasloužila o rozvoj oboru. V neposlední řadě mohou dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorií i laici, hlasující na webu soutěže www.bestofrealty.cz a prostřednictvím webů mediálních partnerů. Vítěz tohoto hlasování si z galavečera odnáší Cenu čtenářů.
 
Soutěž tradičně zaštiťuje ARTN
 
Vyhlašovatelem a organizátorem soutěže je společnost BEST OF REALTY, s.r.o., která při její přípravě úzce spolupracuje s bankovními domy, finančními poradci, realitními agenty, agenturami pro výzkum trhu, Obcí architektů, zástupci developerských společností a dalšími významnými subjekty českého realitního, developerského a bankovního trhu. Soutěž se již tradičně koná pod záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), sdružující významné osobnosti české developerské scény a souvisejících oborů. Předsedou odborné poroty je Kamil Kosman (ARTN), jejími členy/odbornými garanty jednotlivých kategorií Pavel Kühn (Česká spořitelna), Jiří Linhart (Knight Frank), Tomáš Drtina (INCOMA Research), Václav Stárek (Asociace hotelů a restaurací ČR) a Karel Stránský (Colliers International).
 
Projekty musí splňovat několik podmínek
 
Aby projekt mohl být do soutěže přihlášen, musí splňovat několik základních podmínek. Musí být v pravém slova smyslu „dán na trh“. To znamená, že nejméně z 50 procent musí být určen k pronájmu či k prodeji, vlastník tedy může využívat maximálně jeho polovinu. Projekt musí být dokončen po 1. lednu 2011 (případně může být v době nominace v kolaudačním řízení), přičemž nesmí být nominován již v některém z předchozích ročníků soutěže. S přihlášením projektu do soutěže musí souhlasit majitel objektu. Vzhledem k tomu, že stavby ucházející se o titul by podle regulí měly být šetrné k životnímu prostředí, požaduje organizátor soutěže doložit jako součást přihlášky také průkaz energetické náročnosti budovy.
 
Rozhoduje výběr lokality i kvalita realizace
 
Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů jsou výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na trhu nemovitostí; ocenění se tak může dočkat jen projekt, který oproti ostatním přináší výraznou přidanou hodnotu. S pravidly soutěže i jejími uplynulými ročníky se zájemci o nominaci mohou seznámit na webové stránce soutěže . V loňském roce se o titul „Nejlepší z realit“ ucházelo 23 projektů ve třech základních kategoriích (kategorie „Rekonstruované kanceláře“ a „Obchodní centra“ nebyly obsazeny) a tři projekty v kategorii Zvláštní cena poroty. Slavnostního večera v sále České národní banky, spojeného s vyhlášením výsledků a předáním cen, se zúčastnilo 250 osobností reprezentujících český i zahraniční realitní trh a související obory.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Architektura   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Hotel-Miura.jpg

Hotel-Miura.jpg

Kampus-v-Brne.jpg

Kampus-v-Brne.jpg

Main-Point-Karlin.jpg

Main-Point-Karlin.jpg

Rezidence-Korunni.jpg

Rezidence-Korunni.jpg

Rezidence-Svedska.jpg

Rezidence-Svedska.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

http://pillsbank.net

ценные бумаги виды

https://velotime.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018