Budova Beta prošla modernizací a přivítala další nájemce

Hlavní stránka / Developerské projekty / Budova Beta prošla modernizací a přivítala další nájemce

16.4.2013

Budova Beta prošla modernizací a přivítala další nájemce PRAHA - I přesto, že Budova Beta, součást pražského BB Centra, byla dokončena teprve v roce 2005, čelila vysoké míře neobsazenosti, která byla způsobena především odchodem několika hlavních nájemců. Proto se její současný vlastník, společnost CBRE Global Investors, rozhodl být proaktivní a tvůrčí v úsilí nalézt nové nájemníky. Namísto pouhého a hojně užívaného snížení nájemného přišla modernizace.

K ní byli přizváni architekti z PH5, se kterými již pronajímatel úspěšně spolupracoval i na jiných projektech. Hlavním cílem bylo navrhnout nový vzhled společných prostor budovy včetně hlavní recepce, výtahu a také fasády. „Musím přiznat, že jsem byl zprvu částečně skeptický a to zejména vzhledem k odvážným návrhům na renovaci. Nakonec jsem z výsledku opravdu nadšen. Dojem z návštěvy a zejména z práce v budově BETA se rozhodně změnil k lepšímu. A to není pouze můj subjektivní dojem,“ říká Ondřej Laně, Senior Asset Manager ze společnosti CBRE Global Investors. Podle jeho slov znějí pozitivní hlasy i ze strany stávajících či potenciálních nájemníků.
 
Budova nabízí příjemnější uvítání
 
Jednou z hlavních věcí, která se na budově Beta po zásahu architektů změnila k lepšímu, byl vchod do budovy. Ten se otevřel, prosvětlil, čímž nabízí návštěvníkům mnohem příjemnější uvítání. Nový design vstupní a centrální haly plně využil prostorného atria a to hlavně přesunem recepce hlouběji do srdce budovy. Do vstupních prostor byly použity kvalitní materiály - zejména prvotřídní dřevo, které podtrhlo sepětí budovy s přírodou. V přízemí a ve výtahových lobby na všech patrech skombinovali architekti světelné efekty s novými barrisolovými foliemi na zdech. Tyto fólie překrývají živé květiny, které díky podsvícení vytvářejí na stěně úžasné barevné efekty.  Nové prvky dekoru dodaly budově hravost, svěžest a moderní vzhled. Aby se nové atributy ještě více podtrhly, rozhodla se CBRE GI pro odvážný krok - výtvarně ztvárnit výtahové šachty. Autorem se stal známý streetartový umělec Jakub Matuška, známý spíše pod jménem Maskér, který byl oceněn Národní galerií v Praze.
 
Revitalizace byla velkou výzvou
 
Jeden z architektů z PH5 Václav Červenka říká, že revitalizace budovy Beta byla od začátku velkou výzvou. „Kromě celkového rozjasnění interiéru a dosažení opticky většího a vzdušnějšího prostoru foyer jsme chtěli zdůraznit také vstup do budovy pomocí podhledů z bílého barrisolu, vedoucích od úrovně fasády až do lobby. Tentýž materiál posloužil i jako prvek propojující vstupní halu s ostatními patry, tentokrát v podobě stěn se stínohrou rostlin,“ popisuje. Při uvažování, jak naložit s poměrně velkou plochou prosklené výtahové šachty uvnitř budovy, vycházeli architekti z přesvědčení, že umění patří i do administrativních prostor. Zároveň však bylo nutné respektovat charakter takové plochy. „Proto jsme oslovili výtvarníka se silnými kořeny v graffiti a streetartu, Jakuba Matušku - Maskéra. Zejména díky odvaze investora tak mohlo vzniknout originální umělecké dílo, které výrazně přispělo k jedinečnosti celé budovy Beta,“ dodal Václav Červenka.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Developerské projekty | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Beta-Building-photos-new-1-.jpg

Beta-Building-photos-new-1-.jpg

Beta-Building-photos-new-2-.jpg

Beta-Building-photos-new-2-.jpg

Beta-Building-photos-new-3-.jpg

Beta-Building-photos-new-3-.jpg

Beta-Building-photos-new-7-.jpg

Beta-Building-photos-new-7-.jpg

Budova-Beta.jpg

Budova-Beta.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

bcaa 5000 powder

читать дальше poliv.ua

www.renault.niko.ua/ru
Všechna práva vyhrazena © 2018