Central Group zvažuje výstavbu hotelového a nájemního komplexu v pražské Krči

Hlavní stránka / Developerské projekty / Central Group zvažuje výstavbu hotelového a nájemního komplexu v pražské Krči

14.2.2017

Central Group zvažuje výstavbu hotelového a nájemního komplexu v pražské Krči Dosud výhradně rezidenční developer Central Group zřejmě rozšíří své působení. Aktuálně zvažuje na pozemcích sousedících s budoucí stanicí metra D naproti krčské Thomayerovy nemocnice postavit moderní hotelový a ubytovací komplex. Pozemek se stávající ubytovnou a kancelářemi o rozloze více než 37 tisíc metrů čtverečních Central Group koupil před týdnem od Pražské správy nemovitostí. Cenu transakce strany nekomentovaly.

„Zatím jde o ideu. Pozemek s ubytovnou a kancelářskými budovami máme velmi krátkou dobu. Nicméně jde o výjimečnou příležitost k rozšíření naší působnosti mimo budování bytů výhradně k prodeji, na které se společnost dosud zaměřovala,“ řekl šéf Central Group Dušan Kunovský. Central Group o diverzifikaci svého působení směrem k dlouhodobějšímu ubytování hotelového typu uvažuje delší dobu. Pro tento způsob využití modifikoval například připravovaný projekt ve Vysočanech.
 
Vzhledem k výjimečné příležitosti, kterou v tomto ohledu nabídl pozemek v Krči, ale společnost své plány přehodnotila a tento typ ubytování chce nabízet v rámci projektu v Krči, který bude k dlouhodobějšímu ubytování hotelového typu připravován od samého prvopočátku. Nahradí tak současnou ubytovnu, která neodpovídá dnešním požadavkům na moderní ubytování. Z ekonomického hlediska by ale její čistá rekonstrukce nedávala smysl. Výhodnější proto bude současné objekty zbourat a začít s výstavbou na zelené louce. Pro nadcházejících minimálně pět let přípravy projektu ale přesto firma počítá s částečnou modernizací a pronájmem získaných prostor pro kanceláře nebo sklady.
 
Central Group koupil v Krči ubytovací a kancelářský areál Zálesí v ulici Pod Višňovkou. Samotná oblast určená pro budoucí stanici metra D není součástí pozemku. Nicméně Central Group nyní aktivně jedná s městem i okolními vlastníky pozemků o vedení pěších koridorů k příchodu k budoucí stanici a o další spolupráci související s metrem. Budoucí trasa D je logicky také vedena pod nově získaným pozemkem a částečně na něm výstavbu bude omezovat. Na trase budoucího metra D buduje již nyní Central Group svůj bytový komplex Nad Modřanskou roklí.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Developerské projekty | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

profvest.com

www.yarema.ua/materiali/metallicheskie-karnizi
Všechna práva vyhrazena © 2018