Clarion Congress Hotel České Budějovice otevírá své brány pro první hosty

Hlavní stránka / Developerské projekty / Clarion Congress Hotel České Budějovice otevírá své brány pro první hosty

28.3.2012

Clarion Congress Hotel České Budějovice otevírá své brány pro první hosty PRAHA/ČESKÉ BUDĚJOVICE - Přesně na Apríla otevírá své brány další z hotelů značky Clarion z portfolia investorské a developerské skupiny CPI. Po dvanáctiměsíční rekonstrukci někdejšího hotelu Gomel v centru města čeká na své první nívštěvníky nový Clarion Congress Hotel České Budějovice. Investice si vyžádala přes 300 milionů korun.

Na podobě čtyřhvězdičkového Clarionu se podíleli dva architekti, ing. arch. Jaromír Kročák z Ateliéru Kročák Architekt, který navrhl exteriér, a Lukáš Fictuma z MS Architekti, jehož dílem je interiér hotelu. Pro venkovní opláštění českobudějovické dominanty byly navrženy sendvičové Alucobondové desky a keramický obklad.

„Dramatickou přeměnou prošel také interiér hotelu, od konstrukčních materiálů a úpravu dispozic, přes nejmodernější technologie ovlivňující provoz i pohodlí hostů, až po barevné ladění a vybavení,“ popsal Luboš Vondra, manažer projektu z CPI Group. „Rekonstrukce navýšila kongresovou kapacitu hotelu na 640 míst. Prostorný sál s pohyblivými stěnami a velkorysé lobby nabízejí široké možnosti využití od odborných konferencí, až po společenské akce různých velikostí,“ doplnil Vondra.

Hotel nabízí 205 pokojů a apartmá v sedmnácti podlažích. Z těch nejvýše položených hosté ocení panoramatický výhled na okolí jihočeské metropole. Hotel Clarion je nyní zároveň více otevřen do Pražské ulice, kde je místním i návštěvníkům města k dispozici restaurace Benada a Pivnice IN-LOCO z nového konceptu Českobudějovického Budvaru. „Součástí rekonstrukce jsou také rozsáhlé venkovní úpravy, rozšíření kapacity parkoviště a nové rozvody sítí v okolí hotelu,“ doplnil Vondra.

Celková investice dosáhla 320 milionů korun. První zatěžkávací zkouškou projde Clarion Congress Hotel České Budějovice 3. dubna, kdy hostí kongres České národní banky. Provozovatelem hotelu je akciová společnost CPI Hotels.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Developerské projekty   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Pohled na hotel

Pohled na hotel

Hotelové lobby

Hotelové lobby

Hotelový pokoj

Hotelový pokoj

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

обращайтесь
Všechna práva vyhrazena © 2018