FINEP nabízí družstevní bydlení již ve třetí lokalitě v Praze

Hlavní stránka / Developerské projekty / FINEP nabízí družstevní bydlení již ve třetí lokalitě v Praze

29.8.2016

FINEP nabízí družstevní bydlení již ve třetí lokalitě v Praze Společnost FINEP zahajuje prodej družstevních bytů již ve třetí lokalitě v Praze. Od 22. srpna 2016 jsou k dispozici byty v lokalitě Malý háj v Praze Štěrboholech. Pražský developer již letos překonal hranici 500 prodaných bytů v družstevním vlastnictví od roku 2011.

Britská čtvrť na Západním Městě ve Stodůlkách, Prosek Park a nově i Malý háj v Praze Štěrboholech – to jsou tři moderní rezidenční lokality, kde si zájemci o družstevní bydlení mohou koupit nové byty. V nabídce jsou jak malé byty o dispozicích od 1+kk, tak i dnes nejprodávanější kategorie bytů 2+kk až po rodinné byty 4+kk.
 
Rezidenční projekt Malý háj patří v současnosti mezi jednu z nejrychleji rostoucích moderních městských rezidenčních lokalit v Praze. Můžete zde najít rodinné domy i velmi pestrou nabídku bytů do osobního a nově i družstevního vlastnictví. To zde bude nově zastoupeno celkem 43 novými byty.
 
„Družstevní bydlení si získává stále větší popularitu. Za pět let jsme prodali již více než 500 bytů a předpokládáme, že do budoucna tato forma bydlení dosáhne až 15 procentního podílu na celkových prodejích nových bytů,“ komentuje stále vzrůstající počet prodaných družstevních bytů u novostaveb Štěpán Havlas, finanční ředitel českého FINEPu.
 
Mezi nejčastější zájemce o družstevní bydlení patří, vedle věkové kategorie 50+, i mladé páry a rodiny s menšími dětmi. Ti všichni využívají velký benefit flexibility družstevního vlastnictví nabízeného FINEPem, kdy si nemusí brát hypotéku na pořízení svého bytu. Stejně tak mohou svůj družstevní byt kdykoli doplatit, či si jej kdykoliv převést do osobního vlastnictví nebo přenechat svým dětem.
 
„Za poslední dva roky je o družstevní bydlení největší zájem u lidí do 35 let. Ti často pro svůj základní vklad využívají i finance ze stavebního spoření a družstevní byt získají i bez ohledu na délku jejich pracovní smlouvy nebo dobu trvání jejich živnostenského oprávnění,“ přibližuje Štěpán Havlas hlavní pozitiva družstevního bydlení ve 21. století.
 
Mezi hlavní výhody družstevního bydlení patří povinnost skládat významně menší vlastní z celkové částky (celá tato část může být financována formou úvěru ze stavebního spoření). Zbývajících část platí klient formou nájmu. Přínosem je také to, že klient nemusí bance prokazovat bonitu – žádné daňové přiznání, žádné potvrzení o příjmu. Nový byt je možné pořídit v jakémkoliv věku. U starších lidí je velmi vítaná možnost bezproblémově převést družstevní podíl na děti nebo vnoučata, což je u vlastnického bydlení záležitost poměrně složitá a nákladná.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Developerské projekty | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

84% (38)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

штукатурка короед 

topobzor.info/

www.dopingman.com.ua/pkt/tamoksifen.html
Všechna práva vyhrazena © 2018