Historický dům v Praze na Pohořelci nabídne 19 luxusních apartmánů

Hlavní stránka / Developerské projekty / Historický dům v Praze na Pohořelci nabídne 19 luxusních apartmánů

22.4.2014

Historický dům v Praze na Pohořelci nabídne 19 luxusních apartmánů PRAHA - Realitní skupina CPI Group zahájí svůj první projekt nájemního bydlení. V historickém domě u Pražského hradu na Pohořelci provede rozsáhlou rekonstrukci, kde vznikne 19 exkluzívních bytů k dlouhodobému pronájmu. „Jde o vysoce atraktivní lokalitu, která bude vždy dostatečně zajímavá, aby přilákala poptávku. Projekt cílí na luxusní segment a také díky své reprezentativnosti očekáváme zájem například ze strany diplomatů či zahraničních podnikatelů, kteří v Česku budou dlouhodobě pobývat,“ řekl Igor Klajmon, ředitel developmentu CPI Group. Investice do přestavby vyjde na 394 milionů korun a předpokládaným termínem dokončení je září 2016.

CPI Group spustila přípravu dokumentů pro stavební řízení letos v únoru, historický dům na Pohořelci začne opravovat za rok. „V rámci příprav budeme realizovat řadu průzkumů a především se musíme citlivě vypořádat s architektonickými a technologickými aspekty vzhledem k historické hodnotě objektu,“ poznamenal projektový manažer CPI Group Ondřej Vala s tím, že v objektu budou zachovány historické prvky. Aby byl pro soukromého investora projekt realizovatelný, bude nutná také součinnost úřadů. „Věříme, že ve všech jednáních vždy nalezneme shodu a podaří se nám tento krásný a historicky cenný dům zachránit,“ dodal Ondřej Vala.

Historie domu U Kundraticů sahá do 12. století a v každém architektonickém slohu doznal určitých změn. Nemovitost tvoří dva renesanční objekty s gotickými sklepy a částmi přízemí, které byly přestavěny v baroku. Od roku 2005 ho vlastní společnost U svatého Michala ze struktury realitní skupiny CPI Group, která je nejsilnějším českým investorem do nemovitostí. Vlajkovým projektem ve výstavbě je multifunkční komplex Quadrio v centru Prahy, propojující nabídku špičkových kanceláří, luxusních bytů a nákupní galerie se zázemím pro odpočinek a volný čas.
 
V pražském Karlíně, jedné z nejlukrativnějších kancelářských lokalit v metropoli, staví nové kanceláře projektu Meteor C, který přímo u stanice metra Křižíkova rozšíří již fungující administrativní komplex Meteor. Unikátní koncept zážitkové expozice světa skla vzniká v historické budově bývalé Živnobanky na pražských Příkopech. Zahraniční hvězdou CPI Group je rezidenční projekt luxusního bydlení Palace Maeterlinck na útesu v přímořském letovisku Nice (FRA). CPI Group má významný podíl také v oblasti bytů, kde s více než 12 600 bytovými jednotkami zaujímá post druhého největšího pronajímatele v ČR.

 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Developerské projekty | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

kapli.kiev.ua

http://salon-svadebny.com.ua

https://steroid-pharm.com
Všechna práva vyhrazena © 2018