Ještě do konce roku začne výstavba Rezidence Nad Podolskou vodárnou

Hlavní stránka / Developerské projekty / Ještě do konce roku začne výstavba Rezidence Nad Podolskou vodárnou

9.12.2013

Ještě do konce roku začne výstavba Rezidence Nad Podolskou vodárnou PRAHA - Společnosti PSJ a CRESCON zahájí ještě do konce tohoto roku na základě pravomocného stavebního povolení výstavbu komorního bytového domu Rezidence Nad Podolskou vodárnou. Šestipatrový dům s osmi bytovými jednotkami nabídne nadstandardní bydlení v atraktivní a oblíbené lokalitě pražského Podolí, v ulici Na Dolinách 24. Dokončení projektu je plánováno na jaro 2015.

Výstavba projektu začne zbouráním původního objektu, na který je vydán platný demoliční výměr. Nově zde vyroste dům se šesti nadzemními a jedním podzemním podlažím, který citlivě zapadá do okolní zástavby. Nabídne osm bytových jednotek v dispozici 3+kk, 4+kk a 5+kk o velikostech 95 až 134 metrů čtverečních. „Protože novou budovu zasadíme do starší zástavby činžovních vil a rodinných domů, velmi nám záleželo na architektonickém řešení exteriéru.
 
Dům musí respektovat zdejší rezidenční zástavbu a současně splňovat požadavky moderní stavby. Na základě dobré zkušenosti jsme o vytvoření návrhu požádali renomovaný ateliér Heidler Architekti Stanislava Heidlera, se kterým jsme již dříve spolupracovali na jiných projektech,“ uvádí Jan Jerie, ředitel společnosti CRESCON. Z návrhu vzešel architektonicky zajímavý dům jednoduchého kubického tvaru a čistých linií, který vhodně zapadá do stávající zástavby.
 
Architekt navíc originálně využil svažitosti terénu. „Dům tak nenabídne předzahrádky jen u přízemních bytů, ale budou patřit i k bytovým jednotkám ve vyšších podlažích. Tyto byty mají navíc vlastní terasu, stejně jako většina ostatních,“ doplňuje Jiří Pech, ředitel Divize development stavební společnosti PSJ. Ta se zároveň zhostí role generálního dodavatele díla.
 
V nižších podlažích budou na patře pouhé dvě bytové jednotky, čtvrté ustupující podlaží je věnováno solitérnímu bytu a páté a šesté podlaží bude tvořit mezonetový byt se střešními terasami. Ta největší, téměř 60metrová, poskytne krásné výhledy na panorama Prahy. Promyšlené dispozice prostorných bytů zajišťují důsledné oddělení privátní a společenské zóny, funkční rozložení jednotlivých místností a dostatek úložného prostoru.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Developerské projekty | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Rezidence-nad-Podolskou-vodarnou-vizualizace-02.jpg

Rezidence-nad-Podolskou-vodarnou-vizualizace-02.jpg

Rezidence-nad-Podolskou-vodarnou-vizualizace-09.jpg

Rezidence-nad-Podolskou-vodarnou-vizualizace-09.jpg

Rezidence-nad-Podolskou-vodarnou-vizualizace-11.jpg

Rezidence-nad-Podolskou-vodarnou-vizualizace-11.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Стелажи читать на сайте.
www.profvest.com

www.pills24.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018