Nová budova administrativního centra uleví od hluku z magistrály

Hlavní stránka / Developerské projekty / Nová budova administrativního centra uleví od hluku z magistrály

8.3.2015

Nová budova administrativního centra uleví od hluku z magistrály PRAHA - Výrazné snížení hluku přinesla výstavba nového projektu administrativního centra Kačerov. Díky využití nejmodernějších technologií při výstavbě klesla hlučnost podél magistrály o 15 procent, aniž by se zároveň zvýšila hustota dopravy v bezprostředním okolí. „Projekt výrazně prospívá životnímu prostředí v okolí stavby, směrem k běžné zástavbě se hluk z autostrády snížil o 5,5 dB přes den a v noci dokonce o 8,8 dB," řekl Milan Jendrusak, jednatel společnosti Centrum Kačerov ze skupiny Karimpol.

Tím ale péče investora o vztahy budovy se zástavbou již existující nekončí. „Specifikem stavby je využití unikátní hluk pohlcující fasády, kterou testovaly certifikované laboratoře Centra stavebního inženýrství v Praze. Část fasády experti odzkoušeli v měřítku 1:1 a poté se využila na část budovy přímo sousedící s magistrálou," uvedl Jendrusak. Zároveň dodává, že se díky unikátnímu tvaru fasády na protější stranu magistrály v ulici Pod dálnicí odráží méně hluku z dopravy. Potvrzuje to měření provedené v nezávislých laboratořích, které bylo i před postavením centra hluboko pod stanoveným hygienickým limitem.

Pro občany žijící v sousedství bude jistě příjemným zjištěním stanovení limitu aut, která můžou vjet do administrativního centra ze stavby Jihlavské ulice. Jejich maximální počet činí 30 denně. O vysokých standardech projektu svědčí i plánované udělení certifikace LEED Gold. Jedná se o nezávislé potvrzení, že stavba byla navržena a vybudována s využitím strategií zaměřených na splnění vysokých standardů v oblasti lidského zdraví a životního prostředí, jako jsou udržitelná výstavba budovy, úspory vody, energetická efektivnost, výběr vhodných materiálů a kvalita vnitřního prostředí.
 
Budova by měla začít sloužit svým účelům v polovině roku 2015.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Developerské projekty | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

84% (38)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

хедж-фонд

Штукатурка Киев

seotexts.com/napisanie-tekstov/
Všechna práva vyhrazena © 2018