Nová budova v projektu Obecní dvůr má stavební povolení

Hlavní stránka / Developerské projekty / Nová budova v projektu Obecní dvůr má stavební povolení

28.2.2014

Nová budova v projektu Obecní dvůr má stavební povolení PRAHA - Novostavba z pera architekta Ricarda Boffila uzavře původní historický areál Obecního dvora v centru Prahy, který se díky vydanému stavebnímu povolení z konce minulého roku začne současně se stavbou nové budovy rekonstruovat. Pro celý projekt bylo nutné získat územní rozhodnutí a dvě stavební povolení.

Díky otevřené komunikaci developera projektu Around Inside již od momentu koupě Obecního dvora nebyly k jeho realizaci podány žádné připomínky od účastníků řízení ani jiných subjektů. Vzhledem k jedinečné lokalitě projektu toto považuje jednatelka Around Inside Catherine Nardine za mimořádný úspěch. Dokončení celého areálu včetně nové budovy plánuje developer Around Inside na konec roku 2015.
 
Zatímco historické stavby budou rekonstruovány a restaurovány s akcentem na jejich stáří a slohové zařazení, novostavba navržená světoznámým katalánským architektem Ricardem Bofillem ve spolupráci s místními architekty TaK navazuje na několik století nepřerušený stavební vývoj tohoto celku v jádru historické Prahy a přináší nový příspěvek ke stylové mnohotvárnosti a členitosti Starého Města. V pětipodlažním domě vzniknou dva mezonetové byty s terasami a jeden standardní prostorný byt. Součástí domu bude také technické zázemí a parkování. 
 
Nový dům je navržen jako střídmý, symetrický tvar, který je rozčleněný jasným a pravidelným řádem okenních otvorů. Na první pohled zaujme nejenom svým kontrastem vůči původním historickým budovám, ale i svébytnou grafikou fasády s organickým motivem, který se prolíná s okolní přírodou a historickým kontextem místa. Tato grafika se bude v průběhu dne měnit a to díky momentálnímu použití vnějších posuvných stínících žaluzií. Části fasády bude pokrývat popínavá zeleň a moderní architektura se tak stane přirozenou součástí celého areálu.
 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Developerské projekty | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Obecni-dvur-novostavba-vizualizace-1.jpg

Obecni-dvur-novostavba-vizualizace-1.jpg

Obecni-dvur-novostavba-vizualizace-3.jpg

Obecni-dvur-novostavba-vizualizace-3.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

84% (38)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

метан купить

kompozit.ua/

http://tmtravel.com.ua/
Všechna práva vyhrazena © 2018