Nová dominanta Olomouce nabírá finální podobu

Hlavní stránka / Developerské projekty / Nová dominanta Olomouce nabírá finální podobu

19.10.2012

Nová dominanta Olomouce nabírá finální podobu OLOMOUC - Nová dominanta olomouckého přednádraží pomalu získává svou skutečnou podobu. Na kancelářském a hotelovém komplexu CPI City Center Olomouc investorské a developerské skupiny CPI Group v těchto dnech začínají práce na fasádách a současně interiérové úpravy pro největšího nájemce kancelářských prostor – olomouckou Raiffeisen Bank.

Dokončovací práce probíhají na místech budoucího archivu společnosti Raiffeisen Bank v podzemním podlaží, kde se po nanesení jednotlivých vrstev podlahy budou instalovat a montovat posuvné regály pro archivaci složek. Raiffeisen Bank si v CPI City Center Olomouc pronajala více než  pět tisíc metrů čtverečních. Jako nové sídlo chce budovu na třídě Kosmonautů využívat od června příštího roku. Paralelně probíhají práce také na ostatních kancelářských a obchodních prostorech.
 
„Pro zájemce o administrativní část je připravena také vzorová kancelář, kde si mohou ověřit kvalitu stavby, veškeré technologie, flexibilní možnosti členění a vybavení,“ popsal manažer projektu Ondřej Vala z CPI Group. Postup prací je znatelný také na ostatních budovách komplexu. „Na střechách se postupně umisťují vzduchotechnická zařízení a chladící věže. S přesunem technologií mobilních operátorů na nástavbu jedenáctého patra hotelu dokonce pomáhal vrtulník,“ dodal Vala.
 
Závěrečný kabát „oblékne“ v následujících týdnech kongresové centrum a hotel, kde architekt navrhnul vícebarevné venkovní omítky. Řemeslně náročný bude zejména vnější plášť kongresového sálu, který má na rozdíl od klasických budov oblé tvary. Práce se projevují také na okolí stavby. Počátkem října byly dokončeny asfaltové povrchy komunikací a vydlážděna první parkovací stání pro hotelové hosty, kteří se v novém hotelu Clarion Congress ubytují již v září 2013. Předpokládaná výše stavebních nákladů dosahuje 520 milionů korun.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Developerské projekty | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

CCC-Olomouc-soucasny-stav-vystavby-1.jpg

CCC-Olomouc-soucasny-stav-vystavby-1.jpg

CCC-Olomouc-soucasny-stav-vystavby.jpg

CCC-Olomouc-soucasny-stav-vystavby.jpg

CCC-Olomouc-vizualizace.jpg

CCC-Olomouc-vizualizace.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

ремонтные работы

https://www.avto-poliv.com.ua

вода доставка
Všechna práva vyhrazena © 2018