První fáze rekonstrukce zlíchovského lihovaru začne během 12 měsíců

Hlavní stránka / Developerské projekty / První fáze rekonstrukce zlíchovského lihovaru začne během 12 měsíců

12.11.2015

První fáze rekonstrukce zlíchovského lihovaru začne během 12 měsíců PRAHA - Společnost Zlatý lihovar, která vlastní areál známý v minulosti pod názvem Zlíchovský lihovar plánuje začít s počáteční fází rekonstrukce během následujících 12 měsíců, jakmile obdrží všechna potřebná povolení. V první fázi je naplánována přestavba vnějších i vnitřních prostor bývalé „varny”, historicky chráněné budovy tvořící ústřední část celého objektu, která sloužila jako palírna destilátů.

Tato stavba o výšce více než 24 metrů a pěti patrech je jednou ze dvou historicky chráněných částí lihovaru, spolu s padesátimetrovým komínem. Možnosti pro využití budovy varny jsou stále zvažovány. „V současné době připravujeme žádost o stavební povolení pro přestavbu „varny” a v závislosti na rychlosti vyřízení doufáme, že začneme s rekonstrukcí během následujících 12 měsíců,“ uvedl Michael Barnett, generální ředitel společnosti Zlatý lihovar, zastupující v projektu investora Goldfin Investments Ltd.

Celý projekt Zlatý lihovar je stále ve fázi vytváření designu konceptu s tím, že zahájení výstavby je naplánováno na přelom roku 2017/2018. Přestavba varny však představuje základ toho, co by se mělo v nadcházejících letech stát významným orientačním bodem.
 
Společnost Zlatý lihovar, a.s. je vlastníkem pozemku v jižní části Smíchova, těsně před křižovatkou ulic Nádražní a Strakonická. Od roku 1836 do roku 2000 bylo místo sídlem známého Zlíchovského lihovaru, který vyráběl, kromě jiných alkoholických nápojů a octu, vodku slavné značky „Zlatý Anděl”. Společnost vlastní pozemek o rozloze 2,2 hektarů od roku 1999 a její plány pro revitalizaci byly zahájeny v roce 2001 žádostí o změnu územního plánu z průmyslového využití na smíšené, která byla schválena v roce 2004.
 
Do dnešního dne bylo místo nedotknuté, ale se zotavující se ekonomikou společnost připravuje v současné době plány na výstavbu nového pulsujícího rezidenčního komplexu, který přinese tolik potřebné oživení jižní části Smíchova. Rekonstrukci, která byla oficiálně oznámena na podzim roku 2015, plánuje společnost zahájit v polovině roku 2017.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Developerské projekty | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

распродажа велосипедов

https://winnerlex.com.ua

https://www.chemtest.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018