PSJ zahájilo výstavbu Centrálního depozitáře UPM

Hlavní stránka / Developerské projekty / PSJ zahájilo výstavbu Centrálního depozitáře UPM

3.5.2014

PSJ zahájilo výstavbu Centrálního depozitáře UPM PRAHA - Akciová společnost PSJ zahájila výkopové práce na stavbě nového depozitáře Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. Dlouho připravovaný záměr Ministerstva kultury vyroste na Velké Ohradě v pražských Stodůlkách. Nový moderní depozitář, který zaujme kruhovým půdorysem, bude stát 231 milionů korun bez DPH.

Financován bude z Programu péče o národní kulturní poklad, z něhož stát platí rekonstrukce či novostavby sídel několika státních kulturních institucí. Dílo bude včetně nezbytného několikaměsíčního zkušebního provozu dokončeno do konce prosince 2015. Depozitář se bude stavět jako objekt s nízkoenergetickým standardem.

„Těší nás, že jsme s naší nabídkou v náročném výběrovém řízení uspěli a získali jsme možnost realizovat tuto významnou stavbu. Zajímavou stavební výzvu poté bude představovat netradiční kruhové řešení obvodové konstrukce čtyřpodlažní nadzemní části depozitáře,“ uvedl Ing. Jaromír Gregor, projektový manažer z realizujícího Regionu Čechy akciové společnosti PSJ.
 
Uvnitř budovy se zatravněnou plochou střechou plánuje vedení muzea uložit veškeré sbírky, které instituce v průběhu své více než stoleté historie nashromáždila. Přestěhovat by se tam měly například fotografie, oděvy, hračky, sklo, porcelán nebo nábytek. Kromě uschovaných památek tu ale budou také badatelská pracoviště a restaurátorské dílny, ve kterých budou sedět odborní zaměstnanci muzea. Součástí depozitáře bude i výstavní síň a kavárna, které budou přístupné veřejnosti.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Developerské projekty | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.pills24.com.ua

http://kompozit.ua

velotime.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018