Rakouské gymnázium v Praze otevřelo novou budovu

Hlavní stránka / Developerské projekty / Rakouské gymnázium v Praze otevřelo novou budovu

13.10.2015

Rakouské gymnázium v Praze otevřelo novou budovu PRAHA - V Modřanech vyrostla nová budova, která bude sloužit Rakouskému gymnáziu v Praze. To se konečně mohlo přestěhovat z nevyhovující budovy v Holešovicích. Novou budovu, která vyniká především důrazem na kvalitu a vysokým standardem, speciálně pro Rakouské gymnázium nechala postavit společnost Raiffeisen - Leasing.

Prestižní mezinárodní škola s multikulturním prostředím a zaměřením na bilingvní jazykové vzdělání již delší dobu hledala možnost opustit dočasné prostory v Holešovicích. O záměru stěhování se dozvěděl i jednatel společnosti Raiffeisen - Leasing, který je původem z Rakouska. „Vstoupili jsme do projektu jako developer s cílem pomoci Rakouskému gymnáziu v Praze postavit důstojnou a moderní budovu, která bude plně vyhovovat potřebám školy,“ říká Alois Lanegger, jednatel Raiffeisen - Leasing. Mohl tak začít proces přípravy projektu, který navrhl rakouský architekt Andreas Bohrn, a jehož projektantem je česká společnost LOXIA. „Po pečlivých přípravách projektu a domluvě financování s rakouským Ministerstvem školství, umění a kultury, které je investorem, jsme v polovině roku 2014 zahájili stavbu,“ popisuje Alois Lanegger.

Po více než roce pak byla dostavěna moderní budova, která poskytne studentům i personálu gymnázia maximální komfort. „Objekt má čistý, nadčasový design a jednoduchý půdorys, který nabízí snadnou orientaci. Vše je samozřejmě bezbariérově přístupné,“ popsal stavbu architekt Milan Veselý z projektantského studia LOXIA. Celkové náklady projektu činily 325 milionů korun. Modřanská budova byla zprovozněna již 1. září, na začátku října proběhlo slavnostní otevření za účasti ministryň školství České republiky i Rakouské republiky, Kateřiny Valachové a Gabriely Heinisch-Hosek. „Důstojné prostředí je klíčovým prvkem vzdělání a naši studenti již nyní oceňují benefity prvotřídní stavby, která výuku usnadňuje, místo aby od ní odváděla pozornost,“ říká Isabella Benischek, ředitelka Rakouského gymnázia v Praze.
 
Její slova potvrzuje i velvyslanec Rakouska, Dr. Ferdinand Trauttmansdorff, který se rovněž zúčastnil slavnostního otevření. „Nová budova Rakouského gymnázia je investicí do nové generace studentů, kteří coby absolventi budou po Evropě a po světě šířit nejen rakouské vzdělání, ale také živé spojení mezi sousedy Českou republikou a Rakouskem,“ prohlásil.
 
Novostavba Rakouského gymnázia v Praze je ojedinělý projekt financovaný rakouským Spolkové ministerstvo pro vzdělávání a ženy prostřednictvím společnosti Raiffeisen - Leasing, s.r.o., s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České Republiky a Městské části Praha 12. Projekt obohatí prostřednictvím šestiletého bilingvního gymnázia nabídku vzdělávání na Praze 12, škola rovněž usiluje o možnost rozšíření o osmiletý obor tak, aby naplnila svou kapacitu, která umožňuje vzdělávání 300 mladých lidí.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Developerské projekty | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Rakouské gymnázium-chodba.jpg

Rakouské gymnázium-chodba.jpg

Rakouské gymnázium-jidelna.jpg

Rakouské gymnázium-jidelna.jpg

Rakouské gymnázium-knihovna.jpg

Rakouské gymnázium-knihovna.jpg

Rakouské gymnázium-telocvicna.jpg

Rakouské gymnázium-telocvicna.jpg

Rakouské gymnázium-hriste.jpg

Rakouské gymnázium-hriste.jpg

Rakouské gymnázium-terasa.jpg

Rakouské gymnázium-terasa.jpg

Rakouské gymnázium-trida1.jpg

Rakouské gymnázium-trida1.jpg

Rakouské gymnázium-trida2.jpg

Rakouské gymnázium-trida2.jpg

Rakouské gymnázium-vchod.jpg

Rakouské gymnázium-vchod.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

читать дальше

узнать больше yarema.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018