Skanska Property Czech Republic staví nové sídlo pro skupinu Skanska

Hlavní stránka / Developerské projekty / Skanska Property Czech Republic staví nové sídlo pro skupinu Skanska

13.1.2014

Skanska Property Czech Republic staví nové sídlo pro skupinu Skanska PRAHA - Na konci listopadu 2013 zahájila společnost Skanska Property Czech Republic spekulativní výstavbu nové kancelářské budovy Corso Court v Praze 8 – Karlíně. Po dokončení v červenci 2015 nabídne přibližně 17 tisíc metrů čtverečních moderních a efektivních kancelářských prostor. Budova je navržena proslulým katalánským architektem Ricardem Bofillem a usiluje o získání LEED certifikátu na úrovni Gold.

Skanska Property Czech Republic koupila tento kancelářský projekt, dříve nazývaný Corso IIb, od skupiny Karlín Group. Za účelem modernizace vzhledu budovy a jejího přizpůsobení filozofii společnosti Skanska byla provedena změna původního stavebního povolení. Budova bude mít sedm nadzemních podlaží, z nichž většina nabídne plochu přibližně 2 400 metrů čtverečních. Budoucí nájemci v projektu ocení zejména flexibilitu prostoru, impozantní atrium a terasy. Charakteristickým prvkem je krásná zahrada připravená nejen k odpočinku, ale i práci.

Bofill se svým týmem začlenil do projektu moderní architektonické prvky, jako jsou například visuté zasedací místnosti, jež vyčnívají z bočních stěn do vnitřního prostoru atria. „Corso Court kombinuje sklo, ocel a obloukové prvky, typické znaky Bofillových staveb. Díky prosklené fasádě je interiér velmi světlý a vzdušný,“ říká Václav Matoušek, projektový manažer Corso Court.
 
Na Corso Court bude aplikováno mnoho šetrných řešení pro minimalizaci ekologické stopy budovy a významné snížení jejích provozních nákladů. Budova bude mít vysoce výkonnou fasádu s bohatým přísunem denního světla, energeticky účinný koncept vytápění, větrání a chlazení a stejně jako u dalších projektů společnosti Skanska byl i zde kladen velký důraz na kvalitu vnitřního prostředí budovy.
 
Corso Court je první projekt společnosti Skanska Property Czech Republic v Praze 8 a nachází se asi minutu chůze od stanice metra Křižíkova. Karlín vzhledem k blízkosti centra města a svébytnému geniu loci představuje atraktivní lokalitu. „Karlín se stal pulzujícím místem, jež přitahuje moderní progresivní společnosti. Jsme potěšeni, že můžeme podpořit revitalizaci této části města a využít při tom naše know-how v oblasti udržitelného rozvoje,“ říká Marie Passburg, prezidentka společnosti Skanska Property Czech Republic. 
 
V rámci strategie „Jedna Skanska“ se společnosti skupiny Skanska fungující na českém trhu – Skanska Property, Skanska Reality a Skanska a.s. nastěhují do společných kancelářských prostor v projektu Corso Court. „Jsem rád, že se Corso Court stane centrálou všech obchodních jednotek působících v České republice. Skanska působí v širokém spektru nejrůznějších oblastí, a když budeme všichni ve stejné kanceláři, vznikne výborná příležitost využívat získané znalosti společnosti v každodenním procesu,“ uvedl Dan Ťok, generální ředitel Skanska a.s.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Developerské projekty | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

что такое хедж фонд

www.avtopoliv-gazonov.kiev.ua

www.steroid-pharm.com
Všechna práva vyhrazena © 2018