Společnost YIT Stavo dokončila hrubou stavbu další dvou budov KOTI Hyacint

Hlavní stránka / Developerské projekty / Společnost YIT Stavo dokončila hrubou stavbu další dvou budov KOTI Hyacint

26.3.2014

Společnost YIT Stavo dokončila hrubou stavbu další dvou budov KOTI Hyacint PRAHA - Po úspěšném dokončení hrubé stavby budovy D hlásí KOTI Hyacint další posun. Hotové hrubé stavby mají také budovy E a F. Tyto tři domy s celkem 133 byty v pražských Modřanech budou postupně dokončeny ve 3. a 4. čtvrtletí letošního roku. Výstavba celkem šesti domů s více než 200 byty je rozdělena do tří etap. Budovy E a F, které nabízejí celkem 63 bytových jednotek v dispozicích 1+kk až 5+kk, spadají do druhé etapy výstavby. Navazují na první dům D se 70 byty.

Všechny budovy v projektu KOTI Hyacint budou postaveny v nízkoenergetickém standardu, který představuje zejména zdravé a úsporné bydlení. Budova F se navíc staví v té nejlepší energetické třídě s ještě dokonalejšími vlastnostmi, výraznějšími úsporami na provoz a zdravějším vnitřním prostředím. „Tato budova je naším pilotním projektem v kategorii pasivních staveb. Jsme přesvědčeni, že domy v nejlepší energetické třídě jsou budoucností pro české stavitelství. Nejenže nás k tomu vedou směrnice Evropské unie, ale také potřeby obyvatel,“ říká Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo.
 
Podle jeho slov byty v těchto kvalitních stavbách nabízejí nesčetné výhody, například stálý přísun čerstvého vzduchu, bezprašné prostředí, tepelný komfort, žádné plísně a mnoho dalších. To vše navíc s výrazně nižší spotřebou energií. Kvalitu budovy F ocenili také odborníci z Centra pasivního domu, kteří ji nechali projít důkladnou kontrolou podle přísných norem německého Passivhaus Institutu. Na základě pozitivních výsledků získal bytový dům jako první v České republice osvědčení „Certifikovaný projekt pasivního domu“. Výborných úsporných parametrů budova F dosahuje díky sofistikovaným technologiím, kvalitním izolacím a konstrukčním materiálům jako jsou například tepelněizolační tvárnice Ytong.
 
Developer kromě příjemného prostředí samotných bytů myslel také na dostatek zeleně, a proto prostor mezi jednotlivými bloky upraví jako klidovou zónu s parkem a dětským hřištěm. Ta bude přístupná i veřejnosti stejně jako 131 nových parkovacích míst, která vybuduje pro potřeby obyvatel Modřan. Nové byty staví YIT v lokalitách s kompletní občanskou vybaveností, dostatkem zeleně v okolí a s dobrým a rychlým spojením do centra města.
 
V těsném sousedství projektu se nachází poliklinika, pošta, obchodní centrum, banky a restaurace, nedaleko jsou školy a školky. K aktivnímu odpočinku i procházkám přímo vybízí blízká Modřanská rokle. Ti, kdo dávají přednost cyklistice před autem či městskou hromadnou dopravou, mohou hned u domu nasednout na kolo a vyrazit na výlet. Po cyklostezce vedoucí podél vltavského nábřeží se také rychle dostanou do centra Prahy. 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Developerské projekty | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

KOTI-Hyacint-hruba-stavba-budova-F.JPG

KOTI-Hyacint-hruba-stavba-budova-F.JPG

KOTI-Hyacint-exterier-budovy-F.jpg

KOTI-Hyacint-exterier-budovy-F.jpg

KOTI-Hyacint-exterier-budova-E.jpg

KOTI-Hyacint-exterier-budova-E.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

доставка воды киев

profshina.kiev.ua

www.steroid-pharm.com
Všechna práva vyhrazena © 2018