V komplexu Park Berne nedaleko Ptyče se budují unikátní trezorové místnosti

Hlavní stránka / Developerské projekty / V komplexu Park Berne nedaleko Ptyče se budují unikátní trezorové místnosti

13.9.2014

V komplexu Park Berne nedaleko Ptyče se budují unikátní trezorové místnosti PRAHA – Nedaleko západočeské obce Ptyč vstupuje do další fáze výstavba rozsáhlého komplexu s trezory a luxusními víkendovými domy. Jedinečný depozitář v komplexu Park Berne očekává první zájemce. Investor stavby, skupina Double Square Group, zahajuje ve spolupráci s realitní společností JLL (Jones Lang LaSalle) kampaň směřující k pronajmutí prvních trezorových místností.

„Očekáváme, že k datu uvedení do provozu v roce 2016 bude obsazenost kolem 15 procent, což představuje zhruba 140 metrů čtverečních pronajatých trezorových kójí,” uvádí Eduard Forejt, National Director JLL. „Cílíme z pochopitelných důvodů na movitou klientelu z horních deseti tisíc, samozřejmě se obracíme i do zahraničí a na korporátní klientelu,” vysvětluje Vítězslav Kus, obchodní ředitel Double Square Group. Depozitář obsahuje trezorové místnosti různých velikostí se čtyřmi úrovněmi zabezpečení. „Na požadovanou úroveň zabezpečení prostor doupravíme podle přání klienta. Díky unikátní konstrukci stavby spolu mohou sousedit místnosti s různým zabezpečením bez toho, aby to mělo vliv na stupeň ochrany,” dodává Kus.
 
Nejnižší bezpečnostní kategorie S představuje běžnou bezpečnostní schránku. Trezorové kóje od velkosti 2,5 metru čtverečního nesou označení K a hodí se k uskladnění nadměrných předmětů. Každý trezorový celek bude protipožárně oddělen od zbytku depozitu. Trezory od 5,5 metru čtverečního s vlastní chráněnou elektrickou přípojkou a kompletní protipožární a vodotěsnou ochranou nesou označení X, přičemž stěny těchto kójí jsou silnější než u předchozích kategorií. Označení XS pak mají trezory o velikosti 16 a 33 metrů čtverečních. V nich je přívod elektrické energie dvojnásobně zálohován a místnosti mají systém pro stálé udržování vnitřního klimatu. Pro větší komfort klientů bude v sousedství areálu přistavěn heliport.
 
V roce 2016 bude také dokončena první etapa nadzemní části stavby komplexu Park Berne. Počítá se až s 32 rezidenčními jednotkami, z nichž některé bude možné propojit. V první etapě výstavby jich bude stát osm. „V této části projektu došlo po konzultaci s JLL ke změně. Počet rezidenčních jednotek byl snížen a jsou koncipovány jako víkendové bydlení,” říká Kus s tím, že některé nemovitosti si ponechá provozovatel depozitáře. Většina luxusních domů s užitnou plochou kolem 200 metrů čtverečních bude rozprodána. „Chceme klientům poskytnout nadstandardní servis a využít faktu, že v okolí vlastníme zhruba 10 tisíc hektarů pozemků, v nichž se mimo jiné nachází i honitba. Součástí areálu je i zemědělská usedlost Chateau Berne a nedaleká jízdárna,” vysvětluje Kus.
 
Stavba komplexu Park Berne a Chateau Berne dosud stála zhruba 870 milionů korun a další dvě stovky milionů ještě spolkne. Trezory uvnitř budovy se ještě musí vybavit další bezpečnostní technologií a další náklady si vyžádá stavba domů. Nejde ale o žádné neobvyklé částky. Podzemní depozitář je srovnatelný s trezory České národní banky a některými podobnými stavbami v Evropě. Rozměry vnitřních trezorových místností přitom výrazně přesahují možnosti běžných bezpečnostních schránek: vejde se do nich například zhruba 70 tun zlata v cihlách, automobil, velká datová úložiště nebo rozsáhlé sbírky umění.
 
Co vydrží trezorové místnosti:
 
- pád dopravního letounu
- osm hodin odolají teplotě 800 stupňů celsia
- vodní proud o rychlosti 200 km/h
- záplavu do výše 20 metrů vodního sloupce
- orkán o rychlosti 170 km/h
- tlak 60 tun na metr čtvereční
- výpadek elektrické energie trvající několik dní
 
Co může být uvnitř:
 
- 70 tun zlata v jednom trezoru
- sbírky umění
- sbírky automobilů
- obrovská datová úložiště
 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Developerské projekty | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Park-Berne-letecky-pohled.jpg

Park-Berne-letecky-pohled.jpg

Park-Berne-trezorove-mistnosti-1.jpeg

Park-Berne-trezorove-mistnosti-1.jpeg

Park-Berne-trezorove-mistnosti-2.jpg

Park-Berne-trezorove-mistnosti-2.jpg

Park-Berne-trezorove-mistnosti-3.jpg

Park-Berne-trezorove-mistnosti-3.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

84% (38)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

insta forex

там e-kirpich.kiev.ua

www.220km.net
Všechna práva vyhrazena © 2018