V Praze se příští rok otevře nové centrum moderní fotografie

Hlavní stránka / Developerské projekty / V Praze se příští rok otevře nové centrum moderní fotografie

17.12.2015

V Praze se příští rok otevře nové centrum moderní fotografie PRAHA - Obecně prospěšná společnost CZECH PHOTO, která je organizátorem soutěže CZECH PRESS PHOTO, už příští rok v hlavním městě otevře nové centrum fotografie a moderního umění – CZECH PHOTO CENTRE. Prostory v současnosti připravuje koncern Trigema v blízkosti metra stanice Nové Butovice v rámci druhé etapy svého projektu SMART.

„Již od počátku se chceme zaměřit na současnou propagaci českých i zahraničních tvůrců a vytvořit z centra inspirující prostředí pro mladé autory,“ vysvětlila poslání nového centra umění Veronika Souralová, ředitelka CZECH PRESS PHOTO. CZECH PHOTO CENTRE bude multižánrový umělecký prostor který má ambici stát se jednou z nejvýznamnějších galerií v hlavním městě. Poskytne seberealizaci hlavně mladým lidem, ale nejen jim.
 
Bude chtít do uměleckého dění vtáhnout „obyčejné“ obyvatele města a stát se místem, kde se Pražané a další návštěvníci budou setkávat s díly předních českých i světových fotografů i se street artovými instalacemi. Díky tomu se vytvoří umělecká zóna mimo městské centrum. Na výstavní prostor, který zaujímá dominantní plochu v celém projektu, plynule naváže kavárna, atelier, učebna, printcentrum, obchod, fotografický archiv a venkovní galerie. Součástí činnosti centra bude rovněž organizování prestižní novinářské soutěže CZECH PRESS PHOTO.
 
CZECH PHOTO CENTRE odstartuje provoz v září příštího roku. Projekt  developersky a stavebně připravuje koncern Trigema. Společnost je rovněž generálním partnerem soutěže CZECH PRESS PHOTO a dlouholetým podporovatelem tohoto projektu.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Developerské projekty | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

CZECH PHOTO CENTER-Trigema

CZECH PHOTO CENTER-Trigema

CZECH PHOTO CENTER-Trigema

CZECH PHOTO CENTER-Trigema

CZECH PHOTO CENTER-Trigema

CZECH PHOTO CENTER-Trigema

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

https://kompozit.ua

ніссан

https://topobzor.info
Všechna práva vyhrazena © 2018