V pražských Hostavicích se začaly stavět nové rodinné domy

Hlavní stránka / Developerské projekty / V pražských Hostavicích se začaly stavět nové rodinné domy

12.11.2014

V pražských Hostavicích se začaly stavět nové rodinné domy PRAHA – V klidné vilové pražské čtvrti Hostavice začala výstavba celkem 46 moderních dvojdomů a řadových domů v rámci projektu Jahodnice. Jde o nízkoenergetické dřevostavby z produkce RD Rýmařov, stavební práce zajišťuje sdružení firem RD Beroun a Unimex Group, nové domy exkluzivně prodává franšízová pobočka RSČS/Realitní společnost Střední Čechy. Hotovo má být do konce roku 2015. Městská část Prahy 14 připravuje na sousedním pozemku výstavbu mateřské školy.

Architektonický návrh moderních nízkoenergetických domů pochází od největšího českého dodavatele dřevostaveb RD Rýmařov. „Výstavba nového bydlení většinou trvá řadu měsíců. Lidé však často nechtějí čekat tak dlouho a chtějí bydlet hned. V případě rodinných domů Jahodnice se jejich požadavek splní. Velkou předností dřevostaveb montovaných z předvyrobených dílů je totiž rychlost výstavby domů,“ říká předseda představenstva RSČS Martin Němeček.
 
Výroba domu začíná klientovi na míru prakticky ihned po podepsání smlouvy. Výstavba tak může být zahájena již do šesti až osmi týdnů, hotové domy budou stát do 30 dnů od zahájení stavby. A stavět se může navíc i během zimních měsíců. „Zájemci o bydlení na okraji Prahy hledají většinou klidná místa s dostatkem zeleně a ve snadno dostupné lokalitě. Stále více se však zajímají také o energetickou náročnost nového bydlení. Jsou si vědomi toho, že provoz domu může výrazně a dlouhodobě ovlivnit jejich rozpočet a upřednostňují úsporné nemovitosti, jako jsou například rodinné domy Jahodnice, pokračoval Martin Němeček.
 
Projekt se nachází v klidné vilové čtvrti Hostavice, která je částí Prahy 14. Díky přímému napojení na Štěrboholskou spojku a ulici Českobrodskou představuje ideální zázemí s perfektní dopravní dostupností prakticky po celé Praze. Současně zde nechybí ani dostatek zeleně a prostoru pro volnočasové aktivity. Městská část zde navíc připravuje výstavbu nové mateřské školky pro 112 dětí s dokončením v roce 2016, a to přímo na sousedním pozemku. „Řadové domy, jako je projekt Jahodnice, přinášejí nesčetné výhody oproti velkým bytovým domům. Především je to klid, soukromí a bezpečí. Obyvatelé se lépe znají, což napomáhá právě bezpečnějšímu prostředí a také vytváření dobrých sousedských vztahů,“ uvádí Petr Hendrych, ředitel pobočky RSČS/Realitní společnost Střední Čechy.
 
Jahodnice nabídne celkem tři typy dvoupodlažních domů, ze kterých si vybere mladý pár, rodina s dětmi i starší páry, kterým se dospělé děti již odstěhovaly. Určený je především pro ty, kteří chtějí bydlet v klidné lokalitě a za prací do centra nechtějí dojíždět z velké dálky. Vznikne zde celkem 46 moderních dvojdomů a řadových domů. Krajních řadových domů o velikosti 4+kk, podlahové ploše 139 metrů čtverečních včetně garáže a s pozemkem od 335 do 464 metrů čtverečních bude šest. Dále zde vyroste 22 vnitřních domů s dispozicemi 3+kk s podlahovou plochou 92 metrů čtverečních a pozemkem o velikosti 191 metrů čtverečních. Řadové domy jsou řešené obdobně.
 
V prvním nadzemním podlaží je umístěn obývací pokoj s kuchyňským koutem, technická místnost a toaleta. V druhém podlaží se 16metrovou terasou a koupelnou se nachází tři ložnice v případě krajních domů a dvě v případě vnitřních domů. Krajní řadový dům má přidanou garáž, prostřední řadové domy zase parkovací stání. Dvojdomy nabízejí ještě více prostoru, proto mají v přízemí navíc koupelnu a hostinský pokoj. V patře s terasou jsou pak rozmístěny tři ložnice, samostatná toaleta, koupelna a hlavní ložnice se šatnou a vlastní koupelnou. Těchto dvojdomů s dispozicí 6+kk bude postaveno 18. Mají podlahovou plochu 156 metrů čtverečních, pozemek o velikosti až 592 metrů čtverečních, parkovací stání a vlastní garáž.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Developerské projekty | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

RSCS-Domy-Jahodnice-04.jpg

RSCS-Domy-Jahodnice-04.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.avrora-trans.com

www.cialis-viagra.com.ua

https://topobzor.info
Všechna práva vyhrazena © 2018