Výstavba projektu Vila na Výsluní míří do finále

Hlavní stránka / Developerské projekty / Výstavba projektu Vila na Výsluní míří do finále

5.5.2014

Výstavba projektu Vila na Výsluní míří do finále PRAHA - Výstavba komorního energeticky pasivního projektu Vila Na Výsluní postupuje podle plánu. Hrubé stavební práce na bytovém domě v klidné lokalitě starých Strašnic byly ukončeny a nyní se pokračuje v interiérech jednotlivých bytů. Také okolí domu se brzy promění v zahradu plnou zeleně. Dokončení stavby a kolaudaci plánuje developerská společnost JRD na polovinu letošního roku. Aktuálně v nabídce zbývají z celkem 16 nových bytů poslední tři volné jednotky.

Kolaudace bytového domu Vila Na Výsluní proběhne podle plánu v červnu tohoto roku. Noví majitelé se tak již brzy budou moci stěhovat do svých domovů. „Chceme, aby hned od začátku bydleli v hezkém prostředí plném zeleně a nemuseli čekat, až jim vyrostou větší keře či stromky. Proto máme vlastní lesní školku, kde pěstujeme rostliny, keře a stromy pro všechny naše projekty. Zahradníci nyní připravují kolem vily pozemky pro výsadbu,“ říká Martin Svoboda, výkonný ředitel JRD.

Také vnitřní prostory získávají konečnou podobu. Obkládají se koupelny a připravuje se pokládka podlah. Pokračovat se bude osazováním zařizovacích předmětů. Začaly také zahradnické práce na předzahrádkách náležících k bytům v přízemí. Ty vytvoří příjemné prostředí a současně zvelebí výhledy z vyšších pater domu. „Pro Vilu Na Výsluní jsme v naší lesní školce u Vlašimi vypěstovali menší stromky a keře. Vzrostlé stromy jsme zajistili od externího dodavatele, protože v naší školce jsou ještě malé. Ale postupně dorůstají pro naše další projekty,“ uvádí Martin Svoboda.
 
Po navážce kvalitní ornice započne výsadba vzrostlých stromů a keřů. Po obvodu předzahrádek bude vysazen vyšší porost, který bude sloužit jako přirozená bariéra pro pocit většího soukromí. Pro živý plot zahradníci z lesní školky zvolili habr obecný v kombinaci s popínavkou přísavníkem trojcípým. Ten doplní další listnaté stromy, například jerlín japonský, muchovník stromový i typicky český javor mléč a lípa srdčitá. „V současné době také upravujeme detaily zahrady, jako třeba změnu složení rostlin na některých předzahrádkách podle přání klientů,“ doplňuje Martin Svoboda.
 
Vila Na Výsluní je svou architekturou z dílny Podlipný Sladký Architekti citlivě zasazena do zahrady původní vily ze 30. let minulého století ve vyhledávané lokalitě Prahy 10 - Strašnice. Celkem 16 nadstandardních bytů v dispozicích 2+kk až 5+kk o velikosti 55 až 119 metrů čtverečních se staví v energeticky pasivním standardu, který zajišťuje zdravé vnitřní prostředí s nízkými provozními náklady. „Projekt nabídne komfortní moderní bydlení ve vysoké kvalitě provedení a materiálů, která bude patrná jak ve standardech jednotlivých bytů, tak i celé stavby,“ popisuje přednosti projektu Martin Svoboda. K jednotkám v přízemí náleží prostorné předzahrádky, k těm ve vyšších patrech komfortní balkóny nebo velké terasy. Větší byty mají k dispozici dvě garážová stání.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Developerské projekty | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

JRD-Vila-Na-Vysluni-hruba-stavba-pred-kolaudaci.jpg

JRD-Vila-Na-Vysluni-hruba-stavba-pred-kolaudaci.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Инъекционная гидроизоляция www.unc-mps.com.ua
Buy CJC 1295 DAC online in Canada

www.dopingman.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018