YIT Stavo dokončila hrubou stavbu první budovy projektu Hyacint

Hlavní stránka / Developerské projekty / YIT Stavo dokončila hrubou stavbu první budovy projektu Hyacint

23.2.2014

YIT Stavo dokončila hrubou stavbu první budovy projektu Hyacint PRAHA - Stavba projektu KOTI Hyacint developerské společnosti YIT Stavo se opět posunula o krok dále. Budova D, jejíž výstavba byla zahájena jako první na podzim roku 2012, má hotovou hrubou stavbu. Developer na konci března pro zájemce uspořádá Den otevřených dveří při příležitosti otevření nového vzorového bytu a stavbu kompletně dokončí letos v létě.

Celkem v pražských Modřanech vyroste ve třech etapách šest domů s více než 200 byty. Všechny budou postaveny v nízkoenergetickém standardu, který nabídne zdravé a úsporné bydlení.  Stavební práce na budově D se nyní přesunuly do interiéru a aktuálně se dokončují montáže oken, výtahů, provádějí se vnitřní instalace a v plném proudu jsou také práce na fasádách. V tomto domě vznikne 70 nových bytů v dispozicích od 1+kk až po 5+kk, ke každému patří balkon nebo terasa. V domech nebudou chybět sklepní kóje, kočárkárny, malé dílny pro kutily a také prostor pro mytí kol a kočárků. Parkování bude zajištěno v podzemních garážích.
 
„Jak stavba KOTI Hyacint roste, zvyšuje se i zájem kupujících. Aktuálně máme v domě D prodáno již skoro 50 procent bytů a vyprodané téměř všechny nebytové prostory. Do přízemí této budovy, která je přístupná z hlavní ulice Čs. exilu, jsme umístili přes tisíc metrů čtverečních ploch pro obchody a služby. Vzniknou zde malé obchody a provozovny, jako například obchod s biopotravinami, sportovním zbožím, prodej pizzy a patrně také pobočka banky. Ty ještě více rozšíří občanskou vybavenost Modřan,“ říká Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo.
 
Developer myslel také na dostatek zeleně, a proto prostor mezi jednotlivými bloky upraví jako klidovou zónu s parkem a dětským hřištěm. Ta bude přístupná i veřejnosti stejně jako 131 nových parkovacích míst, která vybuduje pro potřeby obyvatel Modřan. „Dbáme na dobré sousedské vztahy a chceme vytvořit příjemné prostředí, které se bude líbit i místním obyvatelům. Nejviditelnějším místem je fasáda domů, a proto jsme u ztvárnění uličních fasád bytových domů D a A dali příležitost vysokoškolským studentům a uspořádali pro ně soutěž YIT for Young Art. Vítězný návrh fasády má šanci být zrealizován,“ doplňuje Vladimír Dvořák.
 
KOTI Hyacint nabídne komfortní bydlení ve finském stylu. Včetně saun v několika vybraných bytech a s propracovaným, funkčně řešeným interiérem. „Finskou stopu představují také zasklené prostorné balkony, které se hodí třeba pro zimní zahradu. Díky uzavření a dostatku místa půjde balkon prakticky využívat po celý rok,“ pokračuje Vladimír Dvořák.
 
Bytové domy v komplexu KOTI Hyacint budou nízkoenergetické a jeden z nich staví YIT Stavo v nejúspornějším energetickém standardu. Ten přináší ještě větší úspory a zdravé prostředí se stává neodmyslitelnou součástí každého bytu. „O tomto bydlení panuje bohužel stále mnoho mylných domněnek. Lidé si například často myslí, že pořizovací cena nízkoenergetických a zejména pasivních bytů je o hodně dražší, nedají se v nich otevírat okna a vzhledem k automatickému systému větrání je v nich průvan. Nic z toho není pravda. Byty jsou cenově téměř srovnatelné s ostatní výstavbou,“ dodává Vladimír Dvořák. 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Developerské projekty | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

maxformer.com

viagra-on.com

www.diploma-home.com
Všechna práva vyhrazena © 2018