YIT Stavo vyhlásila výsledky soutěže na řešení fasády projektu KOTI Hyacint

Hlavní stránka / Developerské projekty / YIT Stavo vyhlásila výsledky soutěže na řešení fasády projektu KOTI Hyacint

1.3.2014

YIT Stavo vyhlásila výsledky soutěže na řešení fasády projektu KOTI Hyacint PRAHA - Studentská soutěž na ztvárnění uličních fasád projektu KOTI Hyacint developerské společnosti YIT Stavo zná své vítěze. Slavnostní vyhlášení proběhlo za účasti poroty složené ze zástupců YIT a nezávislých odborníků. Ti vybírali z 25 soutěžních návrhů velmi rozmanitého řešení, protože jejich autoři pocházeli z různých škol a oborů. Vítězem se stal Adrian Jansa, student grafického designu na Fakultě umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, který za svůj návrh inspirovaný přírodou, konkrétně černobílou strukturou kmene břízy, získává finanční prémii a exkurzi do Finska, mateřské země společnosti YIT.

S myšlenkou uspořádat studentskou soutěž přišli čeští představitelé YIT Stavo v souvislosti s fungováním finské mateřské společnosti. „První soutěž jsme vyhlašovali se dvěma hlavními cíli. Prvním z nich bylo dát šanci studentům a absolventům uměleckých škol účastnit se něčeho, co má potenciál být realizováno. Druhým cílem bylo dát našemu projektu KOTI Hyacint novou a neotřelou tvář. Věřili jsme, že právě mladí studenti přinesou nová inovativní řešení. Jsme rádi, že se to naplnilo,“ uvádí Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo.
 
Do soutěže bylo přijato 25 návrhů na ztvárnění uličních fasád budov A a D KOTI Hyacint, které odborná porota pečlivě prostudovala a každý z nich posoudila z rozličných úhlů pohledu. Do užšího výběru postoupilo 10 prací. Kromě vítězného Adriana Jansy byla oceněna práce Adély Lebedové, studentky průmyslového designu na Fakultě architektury ČVUT, která se svým návrhem Ve stopách přírody (Traces of Nature) obsadila druhé místo. Na třetím místě skončil Jakub Minářů, absolvent Akademie výtvarných umění. Tito dva autoři také získávají od YIT Stavo finanční prémii.
 
Vítěznou práci Adriana Jansy inspirovanou kmenem břízy porota ohodnotila jako velice zdařilou a svěží, obsahující vnitřní motto spjaté s původem developera. Návrh zaujal moderním, výrazným pojetím s abstrakcí přírodních motivů. Jak sám autor uvádí, zvolil výraznou grafiku, která nezanikne v okolním prostředí a zároveň v sobě ponese i kus přírody. Protože většinu území Finska pokrývají lesy a jedním z nejrozšířenějších stromů je bříza, nechal se inspirovat právě tímto stromem. Černobílou strukturu břízy zredukoval na pravoúhelné čtyřúhelníky různých proporcí a proměnlivých uspořádání.
 
Stejně jako u návrhu Adriana Jansy ocenila porota také u návrhu Adély Lebedové jeho snadnou realizovatelnost. Tato práce rovněž vychází z přírodního motivu, působí harmonicky a spojuje obě fasády v jeden celek. Autorka přetransformovala podobu stromů do čistých geometrických linií, aby grafika navazovala na ryze moderní vzhled celé budovy. Motiv stromů má působit uklidňujícím a příjemným dojmem, ale přesto navazuje na styl moderní novostavby a podtrhuje tím její nadčasovost.
 
Třetí místo obsadil Jakub Minářů se značně odlišným návrhem. Jeho hlavním přínosem byly odvážné, zcela abstraktní linie, které rozbíjejí poměrně velkou hmotu domu. Hodnoceno bylo především originální a výrazné ztvárnění. „Podle našeho názoru první soutěž ve spolupráci s mladými umělci dopadla velmi dobře
a my se těšíme na další podobné, které chceme v rámci konceptu YIT for Young Art průběžně vyhlašovat. Všechny odevzdané práce se vyznačovaly dobrou úrovní jak námětů, tak i zpracování. Rádi bychom proto poděkovali všem účastníkům za úsilí, které zpracování návrhů věnovali,“ uzavírá Vladimír Dvořák.
 
 
Titulní fotografie: Zleva - renomovaný architekt Petr Suske přednášející na Fakultě architektury ČVUT v Praze, Jakub Minářů (3. místo); Adrian Jansa (1. místo); Adéla Lebedová (2. místo); Tom Sandvik, Senior Vice President Head of CEE Division YIT Finland; Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Developerské projekty | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Soutez-YIT-FOR-YOUNG-ART-1-misto-Adrian-Jansa.jpg

Soutez-YIT-FOR-YOUNG-ART-1-misto-Adrian-Jansa.jpg

Soutez-YIT-FOR-YOUNG-ART-2-misto-Adela-Lebedova.jpg

Soutez-YIT-FOR-YOUNG-ART-2-misto-Adela-Lebedova.jpg

Soutez-YIT-FOR-YOUNG-ART-3-misto-Jakub-Minaru.jpg

Soutez-YIT-FOR-YOUNG-ART-3-misto-Jakub-Minaru.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

куда вложить деньги в 2016 году

Buy Nandrolone phenylpropionate online in Canada

dopingman.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018