Nový úsek dálnice D3 postaví EUROVIA CS

Hlavní stránka / Dopravní infrastruktura / Nový úsek dálnice D3 postaví EUROVIA CS

1.9.2016

Nový úsek dálnice D3 postaví EUROVIA CS Stavební skupina EUROVIA CS podepsala smlouvu s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR (ŘSD ČR) na stavbu dalšího úseku dálnice D3. Práce na trase Ševětín – Borek firma zahájí po předání staveniště investorem. Investorem projektu za 933 mil. korun je ŘSD ČR.

V rámci stavby na tomto více než desetikilometrového úseku proběhne rozšíření stávající silnice I/3 na šířkové uspořádání dálnice. Kromě toho zde vznikne pět nových mostních objektů, z toho jeden ekodukt, dvě mimoúrovňové křižovatky a téměř 1800 metrů protihlukových stěn. Stavební práce budou trvat 48 měsíců.

Práce navážou na již probíhající stavbu D3 0309/I Bošilec – Ševětín a končit budou na 128,100. km, kde pokračuje další stavba na dálnici D3 0309/III Borek – Úsilné, kterou realizuje sdružení EUROVIA CS a STRABAG. Skupina EUROVIA CS působí také na dalším rozestavěném úseku dálnice D3, a to 308C Veselí n. Lužnicí – Bošilec.
 
Dálnice D3 propojuje hlavní město a oblast středních Čech s jižními Čechy, kde napojuje Táborsko a Českobudějovicko na dálniční síť a síť rychlostních silnic. Trasa je součástí hlavního mezinárodního silničního tahu s označením E55, který vede ze Skandinávie přes Německo, Česko, Rakousko a Itálii do Řecka. Dálnice D3 rovněž patří do doplňkové sítě evropských dopravních koridorů.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Novinky na webu | Dopravní infrastruktura   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

автополив хантер

подробно ukrterminal.kiev.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018