Vláda chce postavit téměř 48 kilometrů silnic a dálnic

Hlavní stránka / Dopravní infrastruktura / Vláda chce postavit téměř 48 kilometrů silnic a dálnic

7.3.2014

Vláda chce postavit téměř 48 kilometrů silnic a dálnic PRAHA - Kabinet premiéra Bohuslava Sobotky schválil realizaci osmi veřejných zakázek na výstavbu téměř 48 kilometrů dálnic a silnic první třídy, které předložil k projednání ministr dopravy Antonín Prachař. Předpokládaná hodnota zakázek, na které budou ve všech případech vypsána otevřená výběrová řízení, je 8,8 miliardy Kč bez DPH.

Jedná se o stavbu dvou úseků dálnice D3, rychlostní silnici R4 v prostoru obce Dubenec, zkapacitnění komunikace I/37, modernizaci silnice I/44, která propojuje okres Jeseníky s ostatními regiony ČR, stavbu další části znojemského obchvatu na komunikaci I/38, přeložku komunikace I/68 mimo zastavěné území obcí Hnojník a Střítež a poslední veřejnou zakázkou je přeložka silnice I/34 vedenou obchvaty obcí Ústrašín, Ondřejov a Myslotín. „Realizace všech těchto staveb významně urychlí dopravu. Dojde rovněž ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu,“ konstatoval ministr Prachař. 

Předpokládaná hodnota každé z těchto zakázek je vyšší než 300 milionů Kč, proto jejich vypsání musela posvětit vláda. Mezi finančně nejnákladnějšími stavbami jsou také dva úseky dálnice D3. Téměř jedenáct kilometrů dlouhý úsek Ševětín – Borek by měl být realizován za cenu 1,7 miliardy korun bez DPH. Druhý více než osm kilometrů dlouhý úsek Bošilec – Ševětín má stát zhruba 2,3 miliardy korun bez DPH.
 
Základním hodnotícím kritériem těchto zakázek bude ekonomická výhodnost nabídek. „Nabídková cena bude klíčovým hodnotícím kritériem, představuje 90 procent celkového hodnocení. Zbylých deset procent představuje délka záruční doby,“ upřesnil ministr dopravy. Zakázky budou financovány z prostředků SFDI s tím, že lze předpokládat, že stavby budou spolufinancovány z prostředků EU v rámci Operačního programu Doprava.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Novinky na webu | Dopravní infrastruktura   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

упаковка подарочная

также читайте
Všechna práva vyhrazena © 2018