Bývalá mělnická loděnice je na prodej

Hlavní stránka / Dražby, exekuce, aukce / Bývalá mělnická loděnice je na prodej

13.11.2014

Bývalá mělnická loděnice je na prodej PRAHA/MĚLNÍK - Na oživení čeká rozsáhlý areál v blízkosti soutoku Labe s Vltavou v Mělníku, kde se dříve vyráběly lodě. V současné době se prodává a mimo jiné i díky tomu, že město je strategickým dopravním uzlem vodní, železniční a silniční dopravy, se již objevili první zájemci. Budoucí investor pravděpodobně přinese do města i nová pracovní místa. Výběrové řízení na koupi areálu vyhlásila v těchto dnech realitní společnost Naxos. První kolo soutěže končí 26. listopadu, doporučená kupní cena je 45 milionů korun.

Areál na břehu mělnického přístavu je podle generálního ředitele Naxosu Jana Sachra výjimečný díky své strategické poloze. „Nachází se v atraktivní lokalitě nedaleko Prahy, má železniční vlečku a díky vlastnímu skluzu, který mimo jiné umožňuje spouštět lodě na vodu, je z něj i přístup k Labi,“ říká. A dodává, že o významu tohoto místa svědčí i sousední říční terminál velké mezinárodní společnosti Maersk.
 
V areálu jsou mimo jiné rozsáhlá hala s jeřábovými drahami či výrobně skladová hala. „V současné době se tu nevyrábí. Bylo by ale možné obnovit produkci lodí, popřípadě by se tu dalo vyrábět i něco jiného,“ uvádí Jan Sachr. Další možností by bylo nové logistické centrum. „Areál stojí na pozemcích o rozloze zhruba 6,5 hektaru, které jsou využitelné pro další development a logistika je jednou z ideálních možností,“ uzavírá. 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Dražby, exekuce, aukce | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

https://www.avtomaticheskij-poliv.kiev.ua

www.e-kirpich.kiev.ua

ac-sodan.info/kosak/area/okayama-html
Všechna práva vyhrazena © 2018