Objekt Automatických mlýnů Pardubice je na prodej

Hlavní stránka / Dražby, exekuce, aukce / Objekt Automatických mlýnů Pardubice je na prodej

28.9.2015

Objekt Automatických mlýnů Pardubice je na prodej PRAHA - Dílo jednoho z největších českých architektů Josefa Gočára, Automatické mlýny v Pardubicích, jde do výběrového řízení. Vyhlásila je v těchto dnech realitní společnost Naxos. Doporučená cena této unikátní národní památky představuje 25 milionů korun.

Právě formu výběrového řízení zvolila rakouská mlynářská společnost GoodMills, která areál vlastní. Chce totiž při prodeji dbát na to, aby tento architektonický skvost v blízkosti historického centra města zůstal i do budoucna chloubou Pardubic. Výběrové řízení končí 30. listopadu 2015.   

Gočárova stavba může být podle obchodního ředitele Naxosu Libora Nevšímala pro potenciálního investora prestižní záležitostí. „Možností, jak areál Automatických mlýnů čítající 15 budov na pozemku o rozloze 10 888 metrů čtverečních využít, je mnoho. Stávající vlastník uvítá, pokud tato stavba nadále zůstane jedním ze symbolů Pardubic,“ říká Nevšímal. 
 
„Jako možné kupce oslovíme ty, kdo mají potenciál do Automatických mlýnů investovat a zajistit další rozvoj v této lokalitě,“ pokračuje Libor Nevšímal. „Právě s podobnými průmyslovými areály má Naxos četné zkušenosti. Realizoval mimo jiné prodeje pardubických Továren mlýnských strojů, historických továrních areálů někdejší textilky Seba-T v Tanvaldu, Plavech a ve Smržovce i dalších,“ dodává
 
Automatické mlýny byly ještě před dvěma a půl lety funkční. Po ukončení výroby se tu pak pořádaly kulturní festivaly i další akce. „Společnost GoodMills se o ně starala, a proto jsou ve velmi dobrém technickém stavu,“ říká Libor Nevšímal. Automatické turbínové mlýny se stavěly v letech 1909 – 1911 podle projektu architekta Josefa Gočára, jehož dílo především z kubistického a funkcionalistického období patří k vrcholům české moderní architektury.
 
Gočár ve stejné době projektoval Dům u Černé Matky Boží v Praze či rašelinové lázně v Bohdanči poblíž Pardubic. Mlýny vycházející z anglosaské tradice byly vystaveny pro bratry Egona a Karla Winternitzovy. Později, již za první republiky, objekt propojil také zděný oblouk a některé části ozdobila atika připomínající hradní cimbuří. V 60. letech minulého století pak levé křídlo prodloužila čtyřpatrová přístavba, která se snaží respektovat stavbu původní.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Dražby, exekuce, aukce | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Гидроизоляция стыков https://unc-mps.com.ua
электро сигарета купить

www.unc-mps.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018