Poddžbánský minipivovar na Rakovnicku se prodává

Hlavní stránka / Dražby, exekuce, aukce / Poddžbánský minipivovar na Rakovnicku se prodává

1.2.2014

Poddžbánský minipivovar na Rakovnicku se prodává MUTĚJOVICE/PRAHA - Nejen díky malebné krajině Poddžbánska, ale také výtečnému pivu jsou známé Mutějovice na Rakovnicku. Turisté, kteří zavítají na zříceninu středověkého hradu Džbán, na Čertův kámen, anebo se zajímají o v Česku ojedinělou opukovou lidovou architekturu v tamních vesnicích, pak často zamíří do Poddžbánského pivovaru.

Jeho litevského majitele dovedla především láska k pivu k tomu, že v Mutějovicích zrekonstruoval bývalý statek na malý pivovar s restaurací a penzionem. Ale protože podniká především ve stavebnictví, rozhodl se nyní využít současné příznivé situace, kdy je o minipivovary zájem. Poddžbánský pivovar prodává realitní společnost Naxos. Výchozí cena k jednání bude 16 milionů korun.         
 
Poddžbánský pivovar se nachází zhruba 50 kilometrů od Prahy, poblíž hlavního silničního tahu na Karlovy Vary. A mnozí cyklisté jej znají, protože chmelařskými Mutějovicemi projíždějí po tamní pivní stezce. Navíc podobný minipivovar v okolí není. Popularitu u místních lidí i u turistů si tak rychle získaly tamní kvasnicová nepasterizovaná piva: světlá desítka, tmavá i světlá dvanáctka a také speciál Poddžbánský boxer. Autorem jejich originální receptury je renomovaný sládek Vladimír Černohorský.
 
Podle obchodního ředitele Naxosu Libora Nevšímala je takové zařízení zajímavé hlavně pro investory z pivovarnického oboru, kteří ho chtějí koupit již hotové. „Nemusí absolvovat složitou administrativní proceduru nutnou při zakládání pivovaru. Výhodou je také možnost rozšířit výrobu a zásobovat pivem další restaurace v regionu,“ uvádí. Lidé tak pravděpodobně o své oblíbené pivo nepřijdou.
 
„Byl jsem v Mutějovicích asi před rokem a pivo tam bylo velice dobré. V tamním pivovaru se dá vařit kvalitní pivo,“ říká prezident Českomoravského svazu minipivovarů Jan Šuráň. Podle jeho slov mají nyní malé pivovary díky jejich pokračujícímu boomu velkou šanci na prodej. „Sotva jeden takový pivovar končí, hned se najde nový kupec,“ pokračuje a dodává, že aktuálně je v Česku kolem 210 malých pivovarů a odhaduje, že zhruba během pěti let jich bude dvojnásobek.
 
První várku tu sládek uvařil v roce 2009, o rok později tu byla otevřena restaurace. Výletníci najdou v Poddžbánském pivovaru nocleh a součástí areálu je i sportovní hala.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Dražby, exekuce, aukce | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

https://velotime.com.ua

узнать на сайте biceps-ua.com

velotime.com.ua/category/zhenskie-velosipedy/
Všechna práva vyhrazena © 2018