Průmyslové areály se staly novým cílem v hledáčku investorů

Hlavní stránka / Dražby, exekuce, aukce / Průmyslové areály se staly novým cílem v hledáčku investorů

19.8.2016

Průmyslové areály se staly novým cílem v hledáčku investorů Velký boom na realitním trhu zaznamenávají výrobní a skladové areály, o které ještě před pěti lety nebyl mezi investory zájem. Poptávka po nich roste hlavně na severu ale i na západě Čech - všude tam, kde má tradici strojírenství, slévárenství a výroba stavebních hmot. „Investoři, mimo jiné i rodinné firmy či živnostníci, hledají stále nové a nové způsoby zhodnocení svých volných finančních prostředků. A proto se nyní zajímají také o areály, u kterých před lety neviděli žádný potenciál,“ říká Jan Sachr, ředitel společnosti Naxos, která se zaměřuje hlavně na prodej komerčních nemovitostí.

Dříve byla středobodem zájmu investorů Praha. Nyní se mezi zajímavé regiony právě díky novému trendu zařazují i třeba severní či západní Čechy.  „Například při nedávné dražbě výrobně skladového areálu v Málkově na Chomutovsku, kterou Naxos realizoval, začínala licitace na 3 170 000 korunách a cena se vyšplhala až na 15 milionů, tedy skoro na pětinásobek. Šlo o areál o rozloze přes 20 tisíc metrů čtverečních mimo jiné s výrobní halou,“ uvedl dále Jan Sachr.
  
„Naxos má do konce letošního roku v plánu prodat více než deset takových areálů. Mezi nimi jsou v současné době i dva  průmyslové areály v Horažďovicích a v Sušici v Plzeňském kraji se 35 zaměstnanci.  Vyrábí se tu především betonové dlažby i prefabrikáty. Oba areály se prodávají včetně technologického vybavení. Cena se pohybuje v desítkách milionů korun,“ popisuje Jan Sachr.  A dodává, že Naxos v tomto případě volil formu přímého prodeje – tu používá při prodejích komerčních nemovitostí vedle dražeb či výběrových řízení.
 
„Tyto areály mohou sloužit nadále ke svému účelu - tedy k výrobě prefy, schodišť apod. Navíc na volných pozemcích lze dále postavit výrobní či skladové haly.  Anebo pozemky využívat pro skladování sypkých hmot či dřeva. Očekáváme zájem potenciálních investorů, neboť se jedná o poměrně velké areály, kterých je v dané lokalitě nedostatek,“ doplňuje Sachr.
 
Zájem o průmyslové areály zaznamenávají i střední Čechy. Jedním z nich je prostorný areál v Českém Brodě na Kolínsku, kde je ve výrobních halách instalována technologie lakovny.  Celková cena představuje 20 milionů korun. „Starší fungující areály o výměře od 10 tisíc metrů čtverečních se sice nemohou rovnat třeba moderním logistickým centrům. Jsou to ale kompaktní celky situované na dobrých místech, a to je důvodem, proč je po nich stále větší poptávka. Potřebují jen nový nápad, jak je dále využít,“ uzavírá Jan Sachr.
 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Dražby, exekuce, aukce | Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.profvest.com

www.shah21.com.ua

www.velotime.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018