V největší dražbě roku 2015 v Moravskoslezském kraji se prodal průmyslový areál V-Kuty

Hlavní stránka / Dražby, exekuce, aukce / V největší dražbě roku 2015 v Moravskoslezském kraji se prodal průmyslový areál V-Kuty

21.12.2015

V největší dražbě roku 2015 v Moravskoslezském kraji se prodal průmyslový areál V-Kuty OSTRAVA - Dosavadní letošní rekord v Moravskoslezském kraji znamená dražba ostravského průmyslového areálu V-Kuty s vyvolávací cenou 39,5 milionu korun. A s velkou pravděpodobností půjde o vůbec největší dražbu roku 2015 v tomto regionu. Továrna postavená před šesti lety ještě předloni vyráběla mimo jiné podlahové rošty či spirálová schodiště. Tu nyní kvůli konkursu, do něhož se dostal její majitel, čeká dražba.

Za 40,4 milionu korun, tedy za letos rekordní částku v Moravskoslezském kraji, se vydražil průmyslový areál V-Kuty v Petřvaldu na Karvinsku. Vyvolávací cena byla 39,5 milionu korun. Úspěšnou dražbu realizovala společnost Naxos, jeden z největších dražebníků v zemi. „Továrnu v bezprostřední blízkosti Ostravy postavenou před šesti lety vydražil český investor. V areálu bude provozovat strojírenskou výrobu,“ řekl šéf ostravského Naxosu Miroslav Sinér. 
 
V místech, kde nyní areál V- Kuty stojí, vznikl v roce 1912 důl Habsburk. Později změnil jméno na Pokrok a v období komunismu na Julius Fučík. Patřil mezi největší a nejznámější doly na Ostravsku. Těžbu ukončil v roce 1998 a o jedenáct let později se tu postavila nová továrna V-Kuty.  Vyráběly se tu podlahové rošty, schodišťové stupně, spirálová schodiště, žebříkové příčky a další produkty. V roce 2013 se však firma ocitla v insolvenci a musela zastavit výrobu.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Dražby, exekuce, aukce | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

удаление тату одесса

подробнее onlyyou.od.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018