Velké podniky a areály se stále častěji prodávají ve výběrových řízeních

Hlavní stránka / Dražby, exekuce, aukce / Velké podniky a areály se stále častěji prodávají ve výběrových řízeních

20.12.2016

Velké podniky a areály se stále častěji prodávají ve výběrových řízeních Závod Foundeik na výrobu šedé a tvárné litiny v Hlubočkách na Olomoucku se nedávno prodal ve výběrovém řízení za 13 milionů korun. Potvrzuje to zároveň i současný trend, kdy se nemovitosti stále častěji prodávají ve výběrovém řízení. Prodej podniku Foundeik se zhruba 170 zaměstnanci a s moderními technologickými zařízeními realizovala společnost Naxos, která se zaměřuje na prodeje větších komerčních nemovitostí.

Naxos jen za letošní rok úspěšně realizoval více než 30 výběrových řízení, ve kterém se prodaly nemovitosti z velké části nad 10 miliónů korun. Jejich celkový finanční objem přesáhl 400 milionů korun.  Výběrové řízení se podle odborníků hodí především pro prodeje podniků či průmyslových areálů. „Když se prodává podnik, mění se od vyhlášení po celou dobu výběrového řízení aktiva, stav zásob nebo počet zaměstnanců. Prodej ve výběrovém řízení je tudíž variabilnější. Na rozdíl o dražby nekončí klepnutím licitátorova kladívka, ale pokračuje až do uzavření kupní smlouvy,” říká obchodní ředitel Naxosu Libor Nevšímal.
 
Veřejné dražby ale i tak zůstávají stále žádaným způsobem prodeje už díky své transparentnosti. Naxos v nich letos zpeněžil majetek v celkové hodnotě více než 120 milionů korun. „Dražba od začátku přesně specifikuje, co se draží. Podmínky od jejího vyhlášení až po licitaci jsou neměnné. Je žádaná třeba u bytů, rodinných domů nebo menších komerčních nemovitostí. V těchto případech je výhodou mimo jiné i to, že se u nich lépe stanoví nejnižší podání,” pokračuje Libor Nevšímal.
 
S využitím dražby se letos prodala například část průmyslového areálu Báňských staveb v obci Čepirohy na Mostecku o rozloze zhruba 200 tisíc metrů čtverečních. Dosažená cena představovala 8,8 milionu korun. Další dražbou z tohoto regionu byla dražba areálu v Málkově, kdy cena dosažená vydražením překonala částku 15 milionů korun.
 
Realitní a dražební společnost Naxos patří ve svém oboru k největším v Česku.V minulých letech úspěšně prodala známé strojírenské podniky – Metaz Týnec nad Sázavou, TOS Čelákovice či Severočeskou armaturku.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Dražby, exekuce, aukce | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

onlyyou.od.ua

exstraeconom.kiev.ua

artma.net.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018