Známá jablonecká továrna jde do prodeje

Hlavní stránka / Dražby, exekuce, aukce / Známá jablonecká továrna jde do prodeje

25.4.2014

Známá jablonecká továrna jde do prodeje JABLONEC NAD NISOU - Moderně rekonstruovaný areál výrobce vzduchotechniky Atrea v Jablonci nad Nisou se prodává. Současný vlastník se přestěhoval do nových prostor. A tak komplex, kde se před lety vyráběla i bižuterie, čeká na nového majitele. Ten by mohl přispět k oživení ekonomiky v regionu a přinést nová pracovní místa.

Výběrové řízení na koupi areálu, který je v perfektní stavebně technické kondici, vyhlásila v těchto dnech realitní společnost Naxos.  Doporučená cena je 33 500 000 korun, první kolo soutěže končí 30. května.
 
„Areál o celkové rozloze téměř 5 500 metrů čtverečních je ve velmi dobrém stavu a prakticky je připravený pro nového výrobce. Disponuje kvalitním administrativním zázemím i výrobními a skladovacími plochami a je vhodný pro střední výrobní podniky. K jeho výhodám patří i dobrá dopravní dostupnost – nachází se blízko silničního tahu Jablonec – Turnov – Praha,“ uvádí manažer z Naxosu Michal Skuhra, který má prodej na starosti. Podle jeho slov by se zde mohly vyrábět například součástky k automobilům.
 
V jabloneckém továrním komplexu se vyráběla bižuterie do roku 1995. Poté jej koupila společnost Atrea, která se řadí mezi evropskou špičku ve výrobě vzduchotechniky. Ta areál v letech 2000 až 2001 komplexně rekonstruovala a dala mu dnešní podobu. V nedávné době si vystavěla v průmyslové zóně Jablonce nový objekt a původní areál se rozhodla prodat prostřednictvím Naxosu, který v minulosti úspěšně realizoval formou výběrového řízení například prodeje významných strojírenských podniků TOS Čelákovice či Metaz Týnec nad Sázavou.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Dražby, exekuce, aukce | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

https://avtomaticheskij-poliv.kiev.ua

https://yarema.ua

ry-diplomer.com
Všechna práva vyhrazena © 2018