Outsourcing se opět dostává do kurzu, zájem mají nejen nadnárodní korporace

Hlavní stránka / Facility management / Outsourcing se opět dostává do kurzu, zájem mají nejen nadnárodní korporace

25.9.2014

Outsourcing se opět dostává do kurzu, zájem mají nejen nadnárodní korporace PRAHA – Některou z provozních agend přenáší nebo má v plánu přenést na externí poskytovatele v rámci outsourcingu 40 procent firem. Zajímavé je zjištění, že zájem je téměř stejný jak na straně nadnárodních korporací (43 procent), tak u menších a středních podniků (40 procent). Vyplývá to z pravidelného dotazníkového šetření společnosti Grant Thornton, která oslovila 3500 manažerů firem různé velikosti.

Cílem průzkumu bylo především zjistit, zda a proč se firmy chystají v následujícím roce některou z činností outsourcovat, a o kterou z provozních agend se přesně jedná. Překvapivým výstupem je, že nejvyšší zájem o outsourcing je ve státech jižní Evropy (64 procent) v čele se Španělskem, kde se pro toto řešení rozhoduje 70 procent dotázaných. Druhým regionem v pořadí jsou státy latinské Ameriky (51 procent) vedené Argentinou.
 
Tématem číslo jedna je outsourcing daňové agendy, který již outsourcuje či bude outsourcovat 49 procent dotazovaných. Následuje outsourcing IT služeb (ze 46 procent), poslední v řadě jsou služby spojené s vedením mzdové a personální agendy (36 procent). Důvodem pro volbu outsourcingu některých z provozních činností je především zvýšení efektivity provozu (57 procent) a snížení nákladů (55 procent dotázaných), nicméně na svém významu získává i potřeba zajistit svým zaměstnancům dostatečný prostor pro to, aby se mohli věnovat svému hlavnímu předmětu práce, který jim přísluší (45 procent).
 
Nejčastějšími příčinami proti rozhodnutí přenést některé činnosti na externí poskytovatele jsou především obavy ze ztráty kontroly nad konkrétní agendou, ve 44 procentech případů. Druhou nejčastěji uváděnou příčinou je především obava z vysokých nákladů spojených s přenosem vybrané agendy a implementací outsourcingového řešení (32 procent).   

 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Facility management | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.unc-mps.com.ua/uslugi/gidroizolyatsionnaya-shtukaturka

adulttorrent.org

pills24.com.ua/levitra-vardenafil/levitra-40-mg/
Všechna práva vyhrazena © 2018