Simulovaný požár v Quadriu prověřil připravenost zaměstnanců i hasičů

Hlavní stránka / Facility management / Simulovaný požár v Quadriu prověřil připravenost zaměstnanců i hasičů

2.8.2015

Simulovaný požár v Quadriu prověřil připravenost zaměstnanců i hasičů PRAHA – Simulovaný požár v šestém patře multifunkčního komplexu Quadrio v centru Prahy prověřil připravenost zaměstnanců tohoto centra i hasičů zvládnout podobnou mimořádnou situaci. Quadrio je díky své poloze v historickém jádru Prahy a přímo nad stanicí metra Národní třída velmi dobře přístupné lidem, nikoli už velkým vozům záchranářů. Výhodou tohoto objektu je však vstup do komplexu ze všech čtyř stran.

Hasiči si vyzkoušeli přístup z ulic Charvátova a Purkyňova. Simulovaný požár vznikl v šestém patře v administrativním prostoru budovy „A“. Požární hlásič zaznamenal kouř a spustil alarm. Pracovníci objektu zjistili požár a ostraha objektu zavolala na tísňovou linku 150, vyhlásila evakuaci a na místo byly vyslány jednotky HZS hl. m. Prahy z centrály, Petřin, Krče i Smíchova. Cvičení se zúčastnila téměř padesátka hasičů, další složky IZS a pracovníci M2C a Quadria.

„Chceme být co nejlépe připraveni pro případ nečekané události. Jedna z našich zaměstnankyň se dokonce ujala role evakuované figurantky. Quadrio je členitá budova a jsme rádi, že se s ní hasiči měli možnost detailně seznámit,“ říká Radka Cilečková, manažerka centra Quadrio. „V momentě nabytí zprávy o požáru, nástražném výbušném systému či jinému potencionálnímu riziku je primární ochrana života a zdraví. Samozřejmostí je koordinace s IZS. Následuje okamžité nasazení zaměstnanců ostrahy a všechny složky zabezpečení jsou v maximální pohotovosti včetně zásahových jednotek naší společnosti. Díky unikátnímu systému evakuace vytvořeného právě na základě našich zkušeností, snižujeme rychlost evakuace řádově na minuty i u obchodních center v samém centru měst jako je tomu u OC Quadrio,“ upozornil provozní ředitel společnosti M2C Oldřich Rutar.
 
Neméně důležitou součástí zvládnutí krizové situace je rychlé předání informací. Díky softwaru „M2C support“ je informační tok automatický a prý velmi efektivní. Informace se tak dostane vždy ke správným osobám v reálném čase. „Celý zásah proběhl dle standardních metodik evakuace. Tím, že je vše mnohokrát do roka cvičeno a celoročně probíhají intenzivní školení našich zaměstnanců i tato evakuace proběhla v co nejkratším možném čase 3,5minuty. To je výborný výsledek s důrazem na ochranu života a zdraví všech zúčastněných,“ dodal velitel zásahu bezpečnostní agentury M2C Jiří Švácha.
 
Taktické cvičení prověřilo účinnost a správnost dokumentace požární ochrany nového multifunkčního objektu Quadrio, ověřilo nasazení předurčených sil a prostředků k rychlému a účinnému zdolání mimořádné situace a v neposlední řadě také spolupráci všech zúčastněných. „Zasahující příslušníci se seznámili se specifiky multifunkční budovy a prověřili jsme i práci lezecké skupiny při záchraně osob. Vzhledem k tomu, že se jedná o přímé centrum hlavního města, je velmi složité ustavit požární techniku v okolí objektu a tomu odpovídají i požárně bezpečnostní zařízení, kterými je objekt vybaven a se kterými se zasahující seznámili,“ dodal velitel zásahu ppor. David Síla.
 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Facility management | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

памм рейтинг

Cистема автополива

читать далее
Všechna práva vyhrazena © 2018