Skupina TECHO loni dosáhla historicky nejvyššího obratu

Hlavní stránka / Facility management / Skupina TECHO loni dosáhla historicky nejvyššího obratu

29.1.2018

Skupina TECHO loni dosáhla historicky nejvyššího obratu Obratu ve výši dvou miliard a osmi set milionů korun dosáhla v roce 2017 skupina TECHO, největší český výrobce a dodavatel kancelářského nábytku a interiérů. Hrubý zisk společnosti před zdaněním činil přes 81 milionů. Oproti předchozímu roku tak konsolidovaný provozní zisk firmy stoupl o více než 10 procent.

„V roce 2017 se nám podařilo dosáhnout historicky nejvyššího obratu ve výši 2,8 miliardy korun, což znamená v porovnání s rokem 2016 nárůst o 36 procent. Pomáhal nám především ekonomický růst v Evropě a Asii,“ hodnotí loňský rok generální ředitel společnosti TECHO Jiří Kejval. Mezi hlavní trhy společnosti patřila Velká Británie, Německo, Rumunsko a Slovensko, výrazný nárůst firma registruje i v Africe a Asii. V České republice skupina rostla zejména díky oživení v bankovním sektoru a zakázkám pro významné nadnárodní společnosti.

Společnost za poslední roky dodala své výrobky do více než 100 zemí celého světa. „Této naší unikátní schopnosti – dodat ve stejné kvalitě a ceně identický produkt po celém světě – si velmi váží především naši zákazníci z globálních společností. Je to pro nás klíčová konkurenční výhoda a v této oblasti jednoznačně patříme mezi absolutní světovou špičku,“ říká obchodní ředitel firmy TECHO Petr Hampl. Většina obchodů se dlouhodobě odehrává v Evropě a v regionu EMEA, postupně se k nim přidávají také oblasti Jižní Ameriky, Afriky a Asie.
 
Mezi důležité zakázky společnosti patřily v roce 2017 projekty pro významné nadnárodní IT firmy v Rumunsku, Německu a Rakousku či realizace kanceláří technologické firmy v Maroku. Zajímavé bylo také budování resortu na ostrově Zanzibar. „V první polovině roku 2018 dokončíme resort na Zanzibaru. Budeme se intenzivně věnovat retailovému obchodu a pokračovat ve spolupráci se společností Škoda Auto. V rámci strategie pro letošní rok máme v plánu zaměřit se na klíčové zákazníky napříč obory,“ nastiňuje plány pro letošní rok Petr Hampl.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Facility management | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Všechna práva vyhrazena © 2018