Skupina TECHO loni těžila zejména z orientace na export

Hlavní stránka / Facility management / Skupina TECHO loni těžila zejména z orientace na export

12.2.2013

Skupina TECHO loni těžila zejména z orientace na export PRAHA - Přední výrobce a dodavatel kancelářského nábytku a interiérů, skupina TECHO dosáhla v roce 2012 obratu v celkové výši 1,17 miliardy korun, při meziročním nárůstu zisku (EBIT) o 27 procent na 41,6 milionu korun. Pozitivní výsledky vykázal zejména export, podíl tržeb realizovaných v zahraniční vzrostl na 56 procent, což jednoznačně potvrzuje roli skupiny jako exportně orientované firmy.

Navzdory stagnaci českého trhu s kancelářským nábytkem v loňském roce si skupina TECHO udržela klíčové pozice jak v České republice, tak na zahraničních trzích, kde své postavení soustavně posiluje. Setrvale vysokou profitabilitu vykazuje divize TECHO na Slovensku, která dosáhla tržeb přesahujících 320 milionů korun a zisku ve výši 20 milionů korun. Zvláštní pozornost si zaslouží výsledky v Rakousku, kde tržby v loňském roce vzrostly více než dvojnásobně, a úspěchem skončil i export do Velké Británie, největšího exportního trhu TECHO, s meziročním nárůstem o 15 procent. 
 
„Proexportní strategie je v podmínkách recese na domácím trhu nezbytná. Za posledních pět let stoupl podíl tržeb realizovaných v zahraničí o 30 procent, přičemž se zvyšoval také podíl exportovaných vlastních výrobků. V loňském roce jsme zaznamenali nárůst vlastní výroby o sedm procent, což s sebou přináší pozitivní důsledky jako zvýšení zaměstnanosti a produktivity práce,“ shrnuje výsledky Jiří Kejval, generální ředitel skupiny TECHO.
 
Rozhodující podíl na ekonomickém výsledku skupiny TECHO mají také realizace pro velké nadnárodní korporace, které se podílely na celkových tržbách 36 procenty, což představuje obrat 429 milionů korun. „V letošním roce se pozornost společnosti bude i nadále soustředit na spolupráci s dlouhodobými partnery, a to především z bankovního a ICT sektoru. Důležitým rozhodnutím je strategicky rozvíjet schopnost skupiny poskytovat komplexní služby v regionech Blízkého a Dálného východu, Afriky a Skandinávie,“ uvádí Ondřej Vanko, ředitel divize KA TECHO.
 
„Rok 2013 bude ve znamení pokračujícího posílení finanční pozice společnosti, která významně pokročila už loni. Budeme také pokračovat v investičním programu do unikátní laserové technologie, kterou máme jako jediní ve střední a východní Evropě a mezi prvními na světě,“ uzavírá Kejval.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Facility management | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Электрозамок купить sledoc.com.ua
www.gas-energy.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018