ČMSS loni zopakovala úspěšný rok 2015

Hlavní stránka / Financování nemovitostí / ČMSS loni zopakovala úspěšný rok 2015

26.1.2017

ČMSS loni zopakovala úspěšný rok 2015 Českomoravská stavební spořitelna uzavřela v loňském roce 185 tisíc nových smluv o stavebním spoření a potvrdila tak pozici největší domácí stavební spořitelny. Velmi úspěšný rok prožila i v úvěrové oblasti, když uzavřela nové půjčky v objemu 23,4 miliard korun a zopakovala tak silný předchozí rok. V letošním roce chce ČMSS dále růst.

Počet ČMSS uzavřených smluv v roce 2016, konkrétně 185 tisíc nových smluv, je prakticky stejným jako v roce 2015. Průměrná cílová částka nové smlouvy v loňském roce vzrostla o procento na 430 tisíc korun. Stavební spoření tak nadále zůstává oblíbeným spořicím produktem, klienti navíc často počítají s budoucí možností využití úvěru. „Pro konzervativního klienta, který hledá stálý výnos, je stavební spoření stále nejvýhodnějším produktem, při optimální měsíční úložce dosáhne výnos klienta 3,2 procenta ročně. Navíc při zřízení spoření v současnosti získá klient budoucí přístup k velmi výhodným úvěrům s jistotou aktuální nízké úrokové sazby,“ uvedl místopředseda představenstva ČMSS Manfred Koller.
 
„Na získávání nových klientů jsme se zaměřovali především v první polovině loňského roku. Naopak druhé pololetí bylo hlavně ve znamení úvěrů. Vůbec nejsilnějším úvěrovým měsícem byl listopad, kdy jsme uzavřeli půjčky za téměř tři miliardy korun, což byla největší jednoměsíční produkce za posledních pět let,“ vysvětlil Manfred Koller.
 
ČMSS tak za celý rok poskytla 30 695 úvěrů v objemu 23,4 miliardy korun. Počet poskytnutých úvěrů tak meziročně vzrostl o čtyři procenta, naopak objem o stejnou hodnotu poklesl. „V loňském roce jsme se více zaměřili na menší úvěry na rekonstrukce a modernizace, klesla nám tedy průměrná výše úvěru,“ pokračoval Manfred Koller.
 
„Pro letošní rok nepočítáme se změnou pozitivního trendu, chceme minimálně zopakovat loňské prodeje a být našim klientům nadále stabilním partnerem a oporou při řešení jejich potřeb spojených s bydlením. Naší ambicí je v počtu nových smluv i objemu úvěrů růst trochu rychleji než poroste celý trh a dále tak navýšit naše tržní podíly,“ uzavřel Manfred Koller.
 
ČMSS je největší domácí stavební spořitelnou, ke konci loňského roku poskytovala své služby 1,25 milionu klientů a evidovala 1,41 milionu uzavřených smluv.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Financování nemovitostí | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

84% (38)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

gazon.net.ua

www.profvest.com

fashioncarpet.com.ua/detskie-kovry.html
Všechna práva vyhrazena © 2018