CPI Property Group vydává dluhopisy za 50 milionů eur

Hlavní stránka / Financování nemovitostí / CPI Property Group vydává dluhopisy za 50 milionů eur

9.3.2016

CPI Property Group vydává dluhopisy za 50 milionů eur Slovenská společnost CPI Finance, člen realitní skupiny CPI Property Group, emituje nové čtyřleté dluhopisy s ročním úrokovým výnosem pět procent. Cenné papíry v nominální hodnotě jednoho tisíce eur za kus a v celkovém objemu až 50 milionů eur nabízí investorům prostřednictvím J&T Banky. „Využíváme nízkých úrokových sazeb a všech příležitostí levného financování, abychom postupně snižovali náklady na financování našich aktivit,“ říká Martin Němeček, generální ředitel CPI Property Group.

Nová emise obligací přichází na trh v době, kdy skupina CPI předčasně splatí dluhopisy vydané v roce 2012 v objemu 58 milionů eur a podle očekávání řádně splatí korunové dluhopisy v objemu 1,5 miliardy korun. „Na knihy jsme nakoupili dluhopisy za 100 milionů eur a v optimalizaci dluhové služby se nám v uplynulém období podařilo refinancovat úvěry za zhruba 300 milionů eur s nižšími maržemi, což se velmi pozitivně projeví v hospodářských výsledcích za rok 2015 i v dalších zhruba pěti letech, na které máme marži zafixovanou,“ dodal Němeček.
 
CPI Property Group investuje do diversifikovaného portfolia nemovitostí v desítce evropských zemí. Až na výjimky plynou zisky výlučně z nájemného a služeb spojených se správou nemovitostí. Skupina vlastní kancelářské i rezidenční budovy, nákupní centra, logistické parky nebo například síť hotelů pod značkou Clarion. „Za posledních více než pět let spolupráce mezi CPI a J&T Bankou se z CPI stala realitní jednička na středoevropském trhu s aktivy v hodnotě 4,4 miliardy eur a vlastním kapitálem 1,75 miliardy eur," říká Daniel Drahotský, ředitel divize Finanční trhy J&T Banky.
 
Úrok na nových dluhopisech splatných v únoru 2020 bude vyplácen pololetně, vždy 26. února a 26. srpna. Dluhopisy budou obchodovány na bratislavské burze cenných papírů a investoři je mohou získat prostřednictvím J&T Banky a vybraných obchodníků s cennými papíry. Emisi aranžovala společnost J&T IB & Capital Markets. Právní poradenství poskytla společnost Allen & Overy.
 
CPI PROPERTY GROUP patří k nejvýznamnějším realitním skupinám zaměřujícím se na dlouhodobé investice a pronájmy nemovitostí zejména ve střední a východní Evropě i Německu. Většinovým vlastníkem skupiny je realitní investor Radovan Vítek, který v roce 2014 začlenil nejen hodnotné nemovitostní portfolio, ale také více než 20 let zkušeností s investicemi na středoevropském realitním trhu. Sídlo má v Lucembursku a její akcie jsou obchodované na frankfurtské burze. Skupina spravuje majetek v hodnotě přesahující 3,6 miliardy EUR a působí v oblasti kanceláří, maloobchodu, bydlení, hotelového ubytování, průmyslových areálů a logistických center.
 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Financování nemovitostí | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

mobil 5w-40

http://kompozit.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018