ČSOB pomůže nejen s hypotékou, ale i s nákupem nemovitosti

Hlavní stránka / Financování nemovitostí / ČSOB pomůže nejen s hypotékou, ale i s nákupem nemovitosti

27.1.2017

ČSOB pomůže nejen s hypotékou, ale i s nákupem nemovitosti Od ledna klienti ČSOB na pěti pobočkách v Praze a na pěti pobočkách na Moravě možnost při žádosti o hypotéku využít speciálních doplňkových služeb, které jim mohou výrazně usnadnit koupi bytu nebo rodinného domu a umožní jim předejít i možným následným nepříjemnostem.

„Koupě vysněného domova je životní investicí, která se ovšem v případě naší nepozornosti může změnit v noční můru. Rozhodli jsme se proto nabídnout klientům ČSOB při této životní události pomocnou ruku. Můžeme tak být nejenom jejich bankéřem a vyřídit hypotéku, ale i technickým inspektorem či právníkem,“ přibližuje Richard Kotrlík, manažer útvaru Bydlení a úvěry ČSOB.

V rámci tříměsíčního pilotního projektu bankéř na jedné z deseti vybraných poboček nabídne klientovi, který projeví zájem o financování bydlení, služby právního prověření nemovitosti, její technickou inspekci, kontrolu sepsaných smluv či jejich přípravu mezi kupujícím a prodávajícím. Klienti tak budou mít jistotu, že neinvestují své peníze do nemovitosti, která nemá parametry, které uvádí prodávající či realitní kancelář, nebo je v neodpovídajícím technickém stavu.
 
Tyto nefinanční služby pro klienty ČSOB zajistí společnost Alisen, která je v Česku v tomto oboru jedničkou. „Alisen prošla výběrovým řízením zejména díky svým dlouholetým zkušenostem v oboru a odborností poskytovaných služeb,“ uvádí Richard Kotrlík. Využití těchto služeb není vázáno na sjednání hypotéky, představuje doplněk, který klienti mohou, ale nemusí využít.
 
„Víme, že někteří klienti při koupi nemovitosti samozřejmě počítají každou korunu. Někdy ale šetří na špatných položkách a toto šetření se jim může ve výsledku prodražit. Co s bytem, který nás sice stál o několik tisícovek méně, když ho musíme za dalších několik set tisíc opravit, protože jsme si nenechali odborně zkontrolovat například rozvody elektřiny nebo zateplení, nebo zjistíme, že jeho velikost je o pár metrů menší?“ komentuje tuto doplňkovou službu Kotrlík.
 
Tříměsíční pilotní projekt banka odstartovala zatím na desítce vybraných poboček, na pěti pražských, dvou ve Zlíně, jedné v Brně, ve Vyškově a Břeclavi. Zavedení této novinky předcházel kvalitativní a kvantitativní výzkum, ve kterém se banka zajímala, o který druh nefinančních služeb mají klienti při nákupu nemovitosti na hypotéku největší zájem.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Financování nemovitostí | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

84% (38)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

узнать больше sweet-smoke.com.ua

Маврикий туры

www.imagmagnetsns.ua/
Všechna práva vyhrazena © 2018