Fincentrum je nadále největším zprostředkovatelem hypoték na českém trhu

Hlavní stránka / Financování nemovitostí / Fincentrum je nadále největším zprostředkovatelem hypoték na českém trhu

9.2.2016

Fincentrum je nadále největším zprostředkovatelem hypoték na českém trhu Podle předběžných výsledků překročil v roce 2015 obrat skupiny Fincentrum v České republice a na Slovensku 1,53 miliardy korun (v roce 2014 to bylo 1,39 miliardy korun). I přes významný propad trhu se životním pojištěním tak vykázalo Fincentrum růst 10,2 procenta. Na česko-slovenském trhu je Fincentrum jednoznačně největším zprostředkovatelem hypotečních úvěrů.

V České republice zvýšilo Fincentrum meziročně obrat o 8,6 procenta, a to i přesto, že snížilo v první polovině roku významně počet finančních poradců. „Díky zefektivnění sítě může nyní dostávat maximální podporu a vzdělávání zbylých 1500 poradců, jež vykonávají finanční poradenství jako svou hlavní profesi a splňují ty nejnáročnější požadavky na českém trhu,“ uvedl Petr Stuchlík, zakladatel a předseda představenstva společnosti Fincentrum. Fincentrum bylo v roce 2015 v ČR tradičně velmi silné v oblasti financování bydlení – jen v loňském roce zprostředkovalo více než osm tisíc hypotečních úvěrů v celkovém objemu 13,5 miliardy korun. Významně rostla také produkce v oblasti investic do podílových fondů, které po ztroskotání penzijní reformy do značné míry nahradily zájem o spoření v penzijních fondech.
 
„Na rozdíl od jiných firem na trhu se Fincentra dramaticky nedotkl významný propad trhu se životním pojištěním. Dlouhodobá orientace na financování bydlení, investice a kvalitu poradenství se nám při současných změnách na trhu vyplácí,“ pokračuje Petr Stuchlík. Pozitivní přínos pro celkové výsledky na českém trhu má také rychlý růst dceřiné společnosti Fincentrum Reality, která vstoupila na trh realitních kanceláří na konci roku 2013. Po dvou letech se řadí mezi deset největších realitních kanceláří v zemi, když vloni čtyřikrát navýšila svůj obrat.
 
Také na Slovensku zvýšilo Fincentrum znatelně svůj tržní podíl. Rostlo zde výrazně rychleji než celý trh finančního poradenství a obrat zvýšilo meziročně o 13,8 procenta. Řádově tisícovka finančních poradců zprostředkovala slovenským klientům 10 tisíc úvěrů na bydlení v celkovém objemu 600 milionů eur. „Na česko-slovenském trhu je dnes Fincentrum největším zprostředkovatelem hypoték,“ uzavírá Stuchlík.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Financování nemovitostí | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Největší zprostředkovatel určitě né Petr 2.3.2016 10:41
Jenom? Vláďa 11.2.2016 06:14

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

look

http://techno-centre.niko.ua/

ссылка biceps-ua.com
Všechna práva vyhrazena © 2018