Lidé průměrně spoří tisíc korun měsíčně

Hlavní stránka / Financování nemovitostí / Lidé průměrně spoří tisíc korun měsíčně

30.9.2014

 Lidé průměrně spoří tisíc korun měsíčně PRAHA - Alespoň tisícikorunu pošle každý měsíc na stavební spoření 60 procent Čechů. Třetina všech klientů stavebních spořitelen spoří mezi 1000 a 1500 korun. Zhruba 30 tisíc lidí posílá na stavební spoření více jak pět tisíc korun měsíčně. Takové jsou výsledky analýzy z dat MML-TGI agentury MEDIAN zpracované pro Českomoravskou stavební spořitelnu (ČMSS).

Nejvíce Čechů, kteří mají uzavřeno stavební spoření, si každý měsíc šetří mezi 1001 korunami a 1500 korunami. Celkově jich je 32 procent. Druhou nejpočetnější skupinou jsou lidé, kteří mají měsíční úložku ve výši 501 až 1000 korun, těch je celkově 27 procent. Částku mezi 1500 a 2500 korun pak volí 21 procent občanů.
 
„Lidé si uvědomují výhody stavebného spoření a státní podpory, jejíž výše je navázána na velikost měsíční úložky. Každý, kdo se rozhodne pro stavební spoření, by měl se svým poradcem zvážit, jakou částku na účet posílat. Doporučení nevychází jen z rodinného rozpočtu, ale také účelu, kvůli kterému se pro spoření rozhodne,“ komentoval výsledky analýzy Manfred Koller, místopředseda představenstva Českomoravské stavební spořitelny.
 
Ti, kdo stavební spoření vyzkoušeli, se k němu opakovaně vrací. Meziročně stoupl počet nově uzavřených smluv bez zvýšení cílových částek o 50 procent. Téměř třetina (26 procent) domácností má zřízené tři a více smluv o stavebním spoření. Zatímco v průměru má více jak čtyři smlouvy 12 procent domácností, u ČMSS toto číslo dosahuje 15 procent.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Financování nemovitostí | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

у нас

там

здесь man-ms.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018