Při rekonstrukcích lidé nejčastěji využívají úvěr ze stavebního spoření

Hlavní stránka / Financování nemovitostí / Při rekonstrukcích lidé nejčastěji využívají úvěr ze stavebního spoření

11.5.2016

Při rekonstrukcích lidé nejčastěji využívají úvěr ze stavebního spoření Pro rekonstrukci svého bydlení upřednostňují obyvatelé České republiky především úvěry ze stavebního spoření. Jejich sazby jsou na historicky nejnižších úrovních a pro uživatele jsou výrazně levnější než spotřebitelské úvěry. Vhodnost úvěrů ze stavebního spoření při rekonstrukcích či modernizacích vlastního bydlení potvrdil aktuální průzkum společnosti IBRS.

„Pro rekonstrukci bydlení by úvěr od stavební spořitelny volilo 49 procent dotázaných, zatímco spotřebitelský úvěr by si vybralo jen 22 procent dotázaných,“ uvedl předseda představenstva ČMSS Vladimír Staňura. Při rekonstrukcích a modernizacích obyvatelé ČR investují nejčastěji částky v řádech stovek tisíců korun. Pro takové částky není vhodná hypotéka, kde navíc bývá nutná zástava nemovitostí. Naopak spotřebitelské úvěry klienti nejčastěji využívají na menší částky do 100 tisíc korun. „Právě u rekonstrukcí a modernizací tak úvěr ze stavebního spoření hraje nezastupitelnou roli,“ dodal Vladimír Staňura.
 
Jedním z hlavních způsobů využití jsou kromě klasického spoření právě úvěry. Vhodnost stavebního spoření pro získání úvěru na rekonstrukci označilo 76 procent respondentů, 75 procent pak zmínilo možnost získání úvěru na pořízení bydlení. Zhruba polovina respondentů (47 procent) přitom plánuje rekonstruovat byt nebo dům.
 
Za hlavní výhodu oproti spotřebitelským úvěrům považují klienti nižší úrokové sazby. Úrokové sazby úvěrů ze stavebního spoření jsou na historicky nejnižších úrovních a v průměru se pohybují pod 4 procenty, zatímco průměrná úroková sazba spotřebitelského úvěru se podle statistiky ČNB aktuálně pohybuje pod úrovní 12 procent. „Klienti tak na úrocích každý měsíc ušetří několik set korun,“ uzavřel Vladimír Staňura.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Financování nemovitostí | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

казеиновый протеин

http://biceps-ua.com/

majbutne.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018