Stavební spoření je stále lídrem mezi spořícími produkty

Hlavní stránka / Financování nemovitostí / Stavební spoření je stále lídrem mezi spořícími produkty

15.3.2018

Stavební spoření je stále lídrem mezi spořícími produkty Postupný a očekávaný růst úrokových sazeb podporuje střádání. V prvním čtvrtletí roku 2018 se tak zvýšila obliba řady spořicích produktů, přičemž na špici se stabilně drží stavební spoření. Největší růst zaznamenalo doplňkové penzijní spoření: sedm procentních bodů ho posunulo jako první produkt vedle stavebního spoření nad padesátiprocentní oblibu. Větší popularitě se podle pravidelného průzkumu výzkumné agentury IBRS těší také životní pojištění, spořicí konto, podílové fondy i spoření „do matrace“.

„Postupné navyšování úrokových sazeb stavebním spořitelnám tradičně nahrává. Po letech převahy úvěrů čekáme v roce 2018 přece jen přesun ke spoření, tedy zvýšení počtu nových smluv. Lidé si uzavřením smlouvy o stavebku navíc otvírají cestu k úvěru se zafixovanými parametry,“ říká Jiří Šedivý, tajemník Asociace českých stavebních spořitelen. Možná právě několik kombinovaných výhod stavebního spoření je důvodem, proč už deváté čtvrtletí po sobě vévodí žebříčku obliby spořicích produktů.

Své procento příznivců si vedle stavebka udržely také drahé kovy (47 %) a málo oblíbený termínovaný vklad (22 %). Preference dotazovaných klesly pouze u akcií a obligací. Tato kategorie bude logicky zápasit právě s rostoucími sazbami.
 
Také reálná data potvrzují aktuální trendy barometru. V lednu letošního roku sjednaly stavební spořitelny 42 460 nových smluv, což je o 48 procent více než v lednu 2017. Celkový objem cílových částek narostl ve srovnáním s minulým rokem dokonce více než o polovinu na 16,7 miliardy Kč.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Financování nemovitostí | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

monaliza.kiev.ua

доставка питьевой воды киев
Všechna práva vyhrazena © 2018