Úvěry od stavebních spořitelen jsou po letech levnější než hypotéky

Hlavní stránka / Financování nemovitostí / Úvěry od stavebních spořitelen jsou po letech levnější než hypotéky

7.3.2018

Úvěry od stavebních spořitelen jsou po letech levnější než hypotéky Úrokové sazby zajištěných úvěrů od stavebních spořitelen jsou poprvé po několika letech levnější než hypotéky. Podle statistik ČNB dosáhla na začátku roku průměrná úroková sazba úvěrů od stavebních spořitelen 2,07 procenta, zatímco průměrná sazba hypoték byla 2,32 procenta. „Tento vývoj bude pokračovat i v letošním roce, stavební spořitelny nejsou tolik závislé na vývoji tržních sazeb a mohou na jejich růst reagovat pomaleji než poskytovatelé hypoték,“ vysvětlil předseda představenstva ČMSS Tomáš Kořínek.

Česká národní banka začala zvyšovat své úrokové sazby v loňském roce, na konci loňského roku už proto úvěry od stavebních spořitelen byly levnější než hypotéky. „Předpokládáme, že ČNB letos sazby bude dále zvyšovat,“ dodal Tomáš Kořínek. Podle odhadu ČMSS by se tak úrokové sazby hypoték na konci roku mohly dostat přes tři procenta, zatímco úrokové sazby úvěrů od stavebních spořitelen budou zhruba o půl procentního bodu levnější.

Větší význam než v minulosti tak bude pro klienty hrát garance úrokové sazby řádného úvěru, kterou stavební spořitelny musejí svým klientům zaručit. „Po dobu spořicího cyklu – tedy alespoň šest let – držíme klientovi garanci sazby řádného úvěru vzniklé při uzavření smlouvy,“ pokračoval Tomáš Kořínek. Klienti ČMSS tak vědí, že v průběhu následujících šesti let získají řádný úvěr za 3,5 procenta, zajištěný úvěr lze přitom získat za 1,9 procenta.
 
Jen pozvolna rostoucí úrokové sazby a větší význam garance sazby přispějí k tomu, že zájem o úvěry od stavebních spořitelen bude pokračovat i v letošním roce. Stavební spořitelny tak opět budou atakovat hranici 60 miliard korun.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Financování nemovitostí | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

вложение денег в золото

что такое ценная бумага

альпари новости
Všechna práva vyhrazena © 2018