AEW Europe koupila za čtyři miliardy korun logistický park u Prahy

Hlavní stránka / Investiční trh / AEW Europe koupila za čtyři miliardy korun logistický park u Prahy

3.2.2015

AEW Europe koupila za čtyři miliardy korun logistický park u Prahy PRAHA - Společnost AEW Europe prostřednictvím svého fondu LOGISTIS odkoupila od Panattoni Europe logistický park v Praze o pronajímatelné ploše 255 tisíc metrů čtverečních za 150 milionů eur, tedy zhruba více než čtyři miliardy korun. Park se nachází poblíž Letiště Václava Havla na rychlostní komunikaci R6 a v blízkosti pražského okruhu.

Součástí parku je i samostatně stojící hala o rozloze 125 tisíc metrů čtverečních, která je v současné době ve výstavbě a je plně předpronajatá společnosti Amazon. Dokončení haly plánuje developer Panattoni Europe na léto 2015, od kdy bude společnosti Amazon sloužit jako její distribuční centrum v rámci jejího systému European Fulfilment Network. Hala bude maximálně šetrná vůči životnímu prostředí a bude příslušně ohodnocena certifikátem BREEAM na úrovni velmi dobrý.

Zbývajících 130 tisíc metrů čtverečních ploch tvoří celkem sedm budov nabízejících prvotřídní logistické prostory. Čtyři z nich o celkové rozloze 102 tisíc metrů čtverečních jsou uzpůsobené pro více nájemníků, zbylé budou budované přímo do vlastnictví jejich uživatelů.
 
Transakce je první akvizicí fondu LOGISTIS v České republice a navazuje na nedávné navýšení kapitálu, při kterém AEW Europe získala do svého fondu 834 milionů eur, tedy asi 23 miliard korun. LOGISTIS se při svém růstu zaměřuje na spolupráci s místními developery s cílem vybudovat portfolio prvotřídních logistických parků v předních lokalitách napříč hlavními logistickými centry kontinentální Evropy.
 
„Toto je bez pochyb jedna z nejatraktivnějších logistických investic, které se za posledních 12 měsíců objevily na trhu ve střední Evropě. Nabízí vynikající možnosti pronájmu a současně díky ní okamžitě získáme silnou pozici na trhu, kterou chceme dále posilovat v souladu s růstovou strategií fondu,“ říká Remy Vertupier, Fund Manager AEW Europe LOGISTIS.
 
„Těší nás, že na tomto projektu spolupracujeme s globálními hráči, jakými jsou AEW Europe a Amazon. Budova, kterou zde připravujeme, bude největším samostatně stojícím průmyslovým objektem, který byl kdy v České republice po roce 1989 postaven. Kontrakt je výsledem dlouhodobé spolupráce našich společností. Jsme potěšeni tím, že vedle výstavby parku nám AEW svěřila jeho správu,“ uvedl Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe Czech Republic.
 
AEW Europe a Panattoni Europe využily při přípravě kontraktu poradenských služeb globálních advokátních kanceláří Dentons a Havel, Holásek Partners.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.avrora-trans.com

https://topobzor.info

www.niko-centre.kiev.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018