Brněnský industriální trh zažívá poměrně významný vzestup

Hlavní stránka / Investiční trh / Brněnský industriální trh zažívá poměrně významný vzestup

9.3.2018

Brněnský industriální trh zažívá poměrně významný vzestup Nové industriální developerské projekty navazují na boom administrativní výstavby v jihomoravské metropoli. Projekty připravují významní mezinárodní hráči, stejně jako lokální developerské skupiny. Významní klienti volí Brno jako nedílnou součást regionální expanze.

Nabídku komerčních průmyslových nemovitostí v okolí druhého největšího města lze charakterizovat dlouhodobou dominancí developerské společnosti CTP. Portfolio jejích brněnských parků v současnosti přesahuje svou rozlohou 780 tisíc metrů čtverečních. Další významný developer s celorepublikovou působností, VGP, v oblasti disponuje pouze necelými 32 tisíci metry čtverečními. Podle údajů realitně-poradenské společnosti 108 AGENCY však v letošním roce čeká industriální výstavbu v Brně proměna, s ohledem na oznámený příchod významných developerů v čele se společnostmi Prologis či Accolade.

„Rostoucí konkurence mezi developerskými skupinami vytvoří vysoce kompetitivní prostředí, z čehož budou ve formě výhodnějších nájemních podmínek benefitovat jak stávající, tak také nově příchozí nájemci,“ uvádí Marek Sýkora, konzultant industriálního oddělení 108 AGENCY, který se specializuje na jihomoravský region.
 
 
Americká developerská společnost Prologis připravuje v lokalitě zcela nový logistický komplex v blízkosti dálnice D52 u obce Syrovice. Stávající plány počítají v místě s výstavbou trojice hal o rozloze přibližně 90 tisíc metrů čtverečních. Další logistická zóna by mohla vzniknout v blízkosti brněnského letiště, s ohledem na loňský majetkový vstup významné české developerské skupiny Accolade do společnosti Letiště Brno. Také lokální developeři mají zájem budovat nové industriální zóny, příkladem je projekt nového areálu v Rosicích, kde by nejpozději v příštím roce měla být zahájena výstavba hal o celkové rozloze až devět tisíc metrů čtverečních, přičemž tento projekt má společnost 108 AGENCY v exkluzivním zastoupení.
 
Také při pohledu na nové transakce lze vysledovat rostoucí zájem klientů o jihomoravskou metropoli. Například společnost Tamda Foods si v rámci CTParku Brno II nově pronajímá jednotku o výměře 1723 metrů čtverečních, čímž navazuje na svou expanzi započatou oznámením výstavby zcela nového distribučního centra v pražské Hostivici o rozloze 20 tisíc metrů čtverečních. Mezi další zajímavé transakce se řadí také zajištění pronájmu prostor pro společnost Bravo Europa, která v areálu M7 Ivančice Industrial Park nově využívá celkem 6700 metrů čtverečních nových ploch či 1800 metrů čtverečních pro společnost Rental PRO v areálu Pozemstav. V meziročním srovnání 108 AGENCY eviduje ještě před koncem prvního čtvrtletí roku 2018 podepsané transakce v rozsahu 80 procent celkového objemu zprostředkovaných transakcí roku 2017. Ty zahrnovaly například tři tisíce metrů čtverečních pro významnou logistickou společnost DSV či distribuční prostory společnosti Rohlík.cz (3524 m2).

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

инвестиционная стратегия это

понятие и виды ценных бумаг

там
Všechna práva vyhrazena © 2018