CBRE letos očekává rekordní poptávku po průmyslových nemovitostech

Hlavní stránka / Investiční trh / CBRE letos očekává rekordní poptávku po průmyslových nemovitostech

25.11.2014

CBRE letos očekává rekordní poptávku po průmyslových nemovitostech PRAHA -Poptávka po průmyslových nemovitostech by mohla v roce 2014 dosáhnout historicky nejvyšších hodnot. Podle poradenské společnosti CBRE by mohla čistá realizovaná poptávka (bez renegociací) po průmyslových nemovitostech překonat poptávku z roku 2008 a vyšplhat se na rekordních 800 tisíc metrů čtverečních. Třetí a čtvrtý kvartál bývají historicky silnější než první pololetí. Už teď čistá poptávka dosahuje 475 500 metrů čtverečních a ve čtvrtém kvartálu CBRE očekává podepsání několika velkých transakcí.

„Silná poptávka po průmyslových nemovitostech je výsledkem několika trendů. Dlouhodobě se k nám díky levnější pracovní síle a blízkosti k západním trhům přesouvá výroba a skladové procesy ze západní Evropy. Dalším tahounem je e-commerce, což je trend, který se začal objevovat v posledních třech letech, přičemž v roce 2014 poptávka ze strany internetových prodejců prudce narostla, “ potvrzuje růst poptávky po průmyslových nemovitostech Michal Bezděka, Head of Industrial Agency CBRE.

„Automobilový průmysl je stabilně vytrvalým zdrojem poptávky. Navíc v současnosti automobilové společnosti jako Škoda nebo Hyundai připravují zavádění nových modelů na trh, což sebou nese poptávku dodavatelů po nových výrobních prostorech v blízkosti jejich závodů v Kvasinách a v Nošovicích, tedy v regionu kolem Ostravy a Hradce Králové,“ říká Bezděka, přičemž dodává, že nezanedbatelný vliv na velikost poptávky po průmyslových nemovitostech hraje i expanze již etablovaných firem jako je Červa a VF Corporation.
 
Do roku 2010 táhly poptávku převážně logistické a distribuční společnosti pronajímající si skladové prostory v Praze. V roce 2010 se však situace prudce otočila a poptávku táhly ze 70 procent regiony, hlavně kolem Plzně, Brna a Ostravy. I v tomto směru ale společnost CBRE očekává změnu. „Nůžky se opět zavírají. Zatímco poptávka v regionech se v posledních dvou letech pohybuje spíš pod pětiletým průměrem, v Praze zaznamenáváme její nárůst,“ říká Bezděka s tím, že do konce roku by se podíl Prahy a regionů na čisté realizované poptávce mohl vyrovnat. 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.avrora-trans.com

www.best-cooler.reviews/

подробно
Všechna práva vyhrazena © 2018